Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi a teendő, ha szerintem...

Mi a teendő, ha szerintem nincs TB-m?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Dolgozok egy helyen (kb:3-4 éve). Nos egyik kollégámnak volt egy balesete, és kibukott, hogy nem fizetik utána a TB-t (kb:1,5 éve). Ilyenkor mit lehet tenni? Amennyiben én bemegyek, hogy szeretném befizetni a TB-m akkor várható valami büntetés? Igen első munkahelyem, és igen eddig nem igazán érdekelt. Illetve ezt hol lehet elintézni? A helyi NAV zárva a járvány idejére.



2020. márc. 17. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha van ügyfélkapud le tudod kérdezni a biztosítási jogviszonyodat. Nem neked kell fizetni, a munkahelyen behajtják.
2020. márc. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Amennyiben letagadja a munkáltató, hogy ott dolgozok? Ez a TB gond ahogy számoltuk többen a tulajdonos váltás után történt. Lehet be se vagyunk jelentve. Eddig nem volt balesete senkinek, sehol se bukott ez ki. Persze tudom én b...el.
2020. márc. 17. 21:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Van munkaszerződésed, gondolom a bért utalják, a járulékokat vonják belőle. A kollégák igazolni tudják, hogy ott dolgozol, letagadni nem lehet.
2020. márc. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Most ez nagyon nehéz,ha nincs ügyfélkapu. Normál eseteben a körzeti orvosnál a számítógép kiírja,hogy fizetett-e a TB és ott megkérdezheti bárki. Most nem tudom,hogy foglalkoznak-e vele.
2020. márc. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Elég zavarosan kapjuk a fizetést. Nincs fix fizetésem (kilométer alapú a fizetés). És mivel hajtunk így kb 1-2 kollégát ismerek a cégtől. A fuvart máshonnan kapjuk...stb Most így leírva azt hiszem feketén megyek/megyünk. Szóval én fogom ezt befizetni. Szóval az érdekelne, hogy számíthatok büntetésre? (Perelni nem akarok nehogy utánam nyúljon valami fejesünk.)
2020. márc. 17. 21:49
 6/9 anonim ***** válasza:
Büntetés nincsen, viszont be fogja hajtani az egészségbiztosítás az elmaradt,eddig be nem fizetett összeget. Ezért jobb lenne minél előbb rendezni,hogy ne halmozódjon még jobban. Ha az egy összegben való kifizetés gondot okoz,akkor lehet kérni részletfizetést.
2020. márc. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És ezt most hol lehet elintézni. Úgy tudom már ezt a NAV intézi, viszont itt nálunk nem fogadnak senkit a járvány miatt.
2020. márc. 18. 12:57
 8/9 anonim ***** válasza:

Először le kellene ellenőrizned a TB jogosultságot. Ne akarj 200-300 ezret befizetni feleslegesen.

[link]

Nincs munkaszerződésed? Adóbevalláshoz nem kaptál igazolásokat?

2020. márc. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Munkaszerződésem a régi céghez van. Aztán lett egy tulajváltás, és mint kiderült egy teljesen más cégnél dolgoztunk (ergo semmi papírom nincs ide). Az adóbevallást sem néztem meg sose. 2-3 napot voltam itthon azt nem ezzel töltöttem... Szóval most roller témára kerültem ezzel.
2020. márc. 18. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!