Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Jelen helyzet kialakulása...

Jelen helyzet kialakulása miatt, elutasíthatja betegét a házi orvos?

Figyelt kérdés
Ma elmentem a házi orvosomhoz , torokfájás , köhögés , fejfájás , rossz közérzet - stb panasszal ! Nyílt az ajtó , majd jött a kérdés ! - mi van , minek jöttél ide ? - kérdezte ! Ere én - Doktor úr , fáj a torkom s itt szavamba vágott s újra kérdezte , de miért hozzám jöttél ?- miért nem dolgozol ? Majd feleltem , de hát Doktor úr , s itt megint félbe szakított s mondta ! - ez engem nem érdekel , majd ezzel be is csukta előttem az ajtót ! Majd kis idő múlva az asszisztens hölgy szólt ki , hogy menjek a patikába és vegyek magamnak vitaminokat ! Így távoztam ! De olyan érzésem volt ezek után , hogy mint amikor a katasztrófa filmekben is lenni szokott , hogy az emberek magukra lettek utalva és így én is ! Csak , hogy ez a mai valóság ! Tehát dolgozni menjenek az emberek , de ha megbetegednek , akkor végezzenek ön gyógyítást saját magukon , vagy ellenkező esetben ( ÍGY JÁRTAK ) ?!
2020. márc. 24. 01:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez nem a katasztrófafilm, hanem a valóság. Jelenleg katasztrófahelyzet van, semmilyen rendelés nem működik csak az extrém sürgősségi esetek.


A háziorvosok joggal félnek, mert már most tömve vannak a kórházak beteggel.


Szóval egy ilyen csip csup megfázással jelenleg elzavarnak, max telefonon keresztül. Ki is lett hirdetve hogy NE menj be személyesen a rendelőbe.

2020. márc. 24. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

három féle lehetőség lehet:

1.vagy álmodtad

2.vagy az orvoshoz elég sokszor szoktál menni azért mondta hogy: "Mi van, minek jöttél ide?"

3.vagy tényleg megtörtént és valóban elszabadult a pokol


szerintem az első kettő közül valamelyik

2020. márc. 24. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%

Egyébként egy jó nagy barom a háziorvosod. Hozza a szintet...


Dolgozni küld.. pf

2020. márc. 24. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Te magázod, ő miért tegez?

Én ilyen megfázással amúgy se megyek orvoshoz, hanem patikába csak.

Sokkal rosszabb, hogy ennél nagyibb bajokkal van magára utalva az ember,pl fogfájás, stb..

2020. márc. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

TELEFONON kellett volna felhívnod. A csapból is ez folyik. Erre te odamész személyesen. Plusz ha csak megfázás/influenza, azt otthon ki kell feküdni, teát inni, neocitran/coldrex vény nélkül kapható, jobb ha tart otthon az ember, torokfájás enyhítő cukorkákkal együtt. Ennyit tudhatna magától az ember. Ha magas lázad is lesz, már lehet koronára gyanakodni, és erre teee odamész. Megértem, hogy nem örült neked.

Az fura, hogy "miért nem dolgozol?"... Azért van előzmény/háttérsztori valami még :)

2020. márc. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nos nem válaszolok egyenként minden kérdésre , egyébként örülök a válaszadóknak , hogy megosztották a véleményüket ! Tehát kezdeném ott , hogy nem járok gyakran orvoshoz , bár gyakran fázok meg és kap el mindenféle nyavaja , nagyon sok esetben mentem és megyek el még betegen is dolgozni , hogy megőrizhessem a munkahelyemet ! Az , hogy a háziorvosom már jól ismer , az annak köszönhető , hogy 18 - éves korom óta őhozzá járok s már túl vagyok a 40 - éven is ! Hogy miért mentem el hozzá személyesen ? Azért , mert telefonon vagy 20 alkalommal próbáltam hívni a rendelő számát és mindig foglaltat jelzett ! Ezt meguntam és elmentem személyesen , ám nem egyedül voltam ezzel , rajtam kívül még hárman unták meg ugyanazt , amit én is és ők is elmentek személyesen és az egyikük addig verte az ajtót , még az ki nem nyílt ! Nekem pedig nem egy egyszerű megfázásom volt ,, van ! Amikor az ember alig tud nyelni , mert annyira fáj a torka , fáj a feje , szédeleg , le van gyengülve , szárazon köhög , majd hát és mellkasi fájdalmak jelentkeznek , de orr folyás , nátha nincs és hála istennek láz sem , az azért szerintem megérdemel egy orvosi véleményt ! És igen , vannak itthon készítmények , vitaminok , torok fertőtlenítő tabletták , ezeket szedtem és jelenleg sem alkalmazok mást ! A másik , meg ez nem úgy működik , hogy egyet gondolok és itthon maradok egy hetet , mert ehhez azért a munkáltatónak is van egy - két szava !
2020. márc. 24. 17:30
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem lehetne feleslegesen odamenni, ha nem lenne ott. Minek vannak ott? Nem fogadnak senkit, csak hívni lehet őket, arra meg mobilszám is jó.
2020. márc. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen , a mobil szám is jó lenne , ha fel venné valaki odaát ! A rendelőt hiába hívtam 20 x és mások is hiába hívták , senki nem vette fel a telefont , holott végig ott voltak bent a rendelőben , mert mikor az egyik velem együtt várakozónak elfogyott a maradék türelme is , fogta magát és verte , verte az ajtót , na ara kinyitották , tehát bent voltak , csak az sem kizárt , hogy félre rakták a telefon kagylót !
2020. márc. 24. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!