Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az új rendeletek kiadása óta...

Az új rendeletek kiadása óta milyen az egészségügyi ellátás?

Figyelt kérdés
Személyes vonatkozásokban is kíváncsi lennék kinek mi a véleménye-tapasztalata ezzel kapcsolatban. A rendelések hogy zajlanak nálatok? (el tudtok-e jutni háziorvoshoz, bőrgyógyászhoz stb) Esetleg települést, rendelőintézet is megjelölhettek.
2020. márc. 28. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem háziorvossal volt tapasztalatom tegnap. Tegnapelőtt este annyira rosszul lettem, hogy mentőt kellett hívni, vérnyomásom az egekben, ekg, vércukor normális. Mentős szerint a magas vérnyomás okozta a rosszullétet, adtak vérnyomás csökkentőt, azt mondták másnap menjek a háziorvosomhoz ellenőriztetni a vérnyomásom és gyógyszerért. Így is tettem, a váró ajtaja zárva, kopogásra kijön az orvos az ajtóhoz, karja előre kinyújtva "maradjon távol" felszólítással (volt rajta maszk). Elmondom mi történt, válasz: mérjem otthon a vérnyomásom, jegyezzem az értékeket, ha egy hét múlva nem leszek jobban hívjam fel, vagy írjak e-mailt, aztán viszlát. Felírt vérnyomáscsökkentőt meg Frontint e-receptre, ennyi volt.
2020. márc. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezen nincsen mit csodálkozni:

A TV-ben is bemondták, hogy telefonáljunk, és ne fertőzzük össze a háziorvosokat, mert ha ők sem lesznek akkor cseszhetjük.

2020. márc. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2-es: ez az influenzaszerű tünetekre vonatkozott, nem egy vérnyomásproblémára.

Milyen lenne? Régen legalább kinyitották az ajtót. Most már ezt sem. Igazából nincs nagy különbség. A legtöbben régen is sz*rtak rá, ha problémád volt, most van mentségük rá, ennyi.

Ami nagy különbség, hogy a magán fogászatot is "kiírtották".

2020. márc. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ezt értem, de azért nem kéne átesni a ló túloldalára. Rengeteg más betegség, egészségügyi probléma van ami legalább olyan fontos és el kell látni ezeket az embereket is. Körülbelül 300 azonosított fertőzöttről tudunk akiknek a töredéke igényel intenzív osztályos ellátást,ez lepkefing egy országos eü rendszernek. És ezért is tettem fel a kérdést mert kíváncsi vagyok azoknak az embereknek a véleményére akik orvoshoz járnak, gyógyszert kell szedniük, hogy milyen nehézségekbe ütköznek ez miatt.
2020. márc. 28. 14:56
 5/6 anonim ***** válasza:

"A TV-ben is bemondták, hogy telefonáljunk, és ne fertőzzük össze a háziorvosokat"


Ezzel csak az a baj, hogy telefonon keresztül az orvos nem tud megvizsgálni, hogyan dönti el, hogy milyen kezelésre van szükséged. Az rendben van, hogy aki lázas, köhög az ne menjen, de nekem se lázam nem volt, se nem köhögtem, mentősök alaposan kikérdeztek, megvizsgáltak, semmi koronavírusra utaló tünetem nem volt, ezért is mondták, hogy ellenőriztessem a vérnyomásom a háziorvosommal. Mondtam nekik is, hogy a háziorvosom tuti nem fog fogadni, azt mondták, akkor jelentsem be és keressek másik háziorvost. Amúgy meg ezen az alapon a kórházakban is telefonügyeletet kellene csak tartani, nehogy megfertőzzük az orvost. A mi háziorvosunk meg ráadásul nem is idős, és mint mondtam maszk is volt rajta.

2020. márc. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezt szajkózom én is, hogy ez nem normális, hogy fekszik két tucat súlyos koronás 2 vagy 3 kórházban - elkülönítve! - a másik 300-ban, meg a háziorvosoknál meg áll az élet fél évig. Ez óriási luxus! Mi lesz itt utána ??
2020. márc. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!