Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha nem mentem el egy vizsgálat...

Ha nem mentem el egy vizsgálatra, mit gondolhat az orvos? Ellátna még ezek után?

Figyelt kérdés

Magánrendelésről van szó, nagyjából másfél évvel ezelőtt. Az orvos beutalt koponya CT-re, kaptam is időpontot a vizsgálat idejétől számított pár hónapon belül. Végül olyan buta voltam, hogy nem mentem el, tulajdonképpen attól féltem, hogy erős sugárzást kapok, de azt meg a dokinál nem mertem megkérdezni, hogy miért nem MR-re küldött. Bár ő tudja a legjobban.

Így kb. 1 évvel utána nagyon megbántam, mégis kíváncsi vagyok, mi újság odabent. Szerintetek ha visszamennék (nem a járvány alatt), mennyire nézne hülyének?



2020. ápr. 13. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul, akármi komoly, váratlan is közbe jöhetett volna. Igaz, illik lemondani az időpontot, ha nem mész el, de emiatt hülyének nézni nem hiszem.
2020. ápr. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Miután magánrendelés és te fizetsz, az orvos nem fog letámadni. Legfeljebb megkérdezi, hogy miért nem mentél el a vizsgálatra.

Egyébként ha problémád van vagy félsz a sugárzástól, akkor tényleg a legjobb, ha az orvosod nyugtat meg. Ő a legilletékesebb.

2020. ápr. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Azért nem MR-re küldött, mert amire ő kíváncsi, az CT diagnosztika. Az, hogy nem mész el, az a CT labornak lehet gond, mert ha lemondod, akkor a te helyedre beraknak egy másik beteget, akinek későbbre volt időpontja. Viszont a helyzet az, hogy a CT, MR laborok eleve legalább 150%-os kihasználtsággal működnek, szóval, 1 beteggel kevesebb ott nem probléma. A dokid valószínűleg meg fogja kérdezni, hogy miért nem mentél el, de sok mindent nem tud tenni.

Erős sugárzást nem fogsz kapni, eleve a gép nem is engedi egy határértéknél feljebb a dózist, abszolút biztonságos.

2020. ápr. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Egyébként hipertónia miatt utalt be, 19 éves vagyok.

Remélem azért elküldene még egyszer, hátha nem tart megbízhatatlannak:(

2020. ápr. 13. 21:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Amennyiben secunder hypertónia a kérdés, akkor érdemes lett volna elvégezni a CT-t.
2020. ápr. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Már kardiológián korábban nem találtak semmit, primer hypertonia, egyértelműen pszichoszomatikus tünetegyüttes. Aztán neurológiára fordultam, hogy nincs-e károsodás, gondolom ezért a CT. Aztán az időpont után félévvel leérettségiztem, így meg is szűnt (kopp-kopp), de mégis kíváncsi lettem, viszont idén egyetem miatt nem volt sok időm felkeresni a dokit:D
2020. ápr. 13. 21:48
 7/7 anonim ***** válasza:
A kifogásokat gyártod ám rendesen, de csak saját magaddal tolsz ki.
2020. ápr. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!