Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Édesapám rákos 58 éves,2...

Édesapám rákos 58 éves,2 hónapja van táppénzen, a rákos daganatot eltávolították, kemo, sugár nem kell, hazaküldték, hogy pihenjen. Van rá esély, hogy lerokkantják, és úgy mehet nyugdíjba?

Figyelt kérdés
Én nem szeretném, ha vissza kellene mennie dolgozni, mert egy másik városban dolgozik, én meg szeretném, ha a közelembe költözne, hogy a gondját viselhessem. A vastagbélrák kiújulásának elég nagyok az esélyei, és nem szeretném, ha még egyszer ez megtörténne. Ha jól tudom, 5 év után nyilvánítják 'gyógyultnak' az embert rák után, akkorra meg ő már 63 éves lesz. Nyugalomra, kertészkedésre, unokázásra van szüksége, és nem arra hogy egy gép mellett álljon napi 8 órában, és csak akkor tudjon WC re menni, ha csengetnek. Szeretném, ha már nem kellene többet dolgoznia, a 40 év munkaviszonya bőven megvan. Mik ilyenkor a kilátások?
2010. júl. 29. 13:49
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

Én nem a kérdésedre válaszolok, hanem javaslom, hogy igyon Preventa vizet.

[link]


Nem vagyok ügynök vagy ilyesmi, sajnos, a családban volt szükség a vízre... hátha nektek is segít.


A kérdésedhez az jutott eszembe, hogy egyrészt most jár a táppénz egy ideig, másrészt az, hogy 5 év után nyilvánítják gyógyultnak, nem ugyanaz, mint hogy mikor lesz munkaképes.

Sajnos a rokkantnyugdíjat nem tudom, de gondolom, számít, hogy munkaképes vagy nem.

2010. júl. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
23%
Nem tudom, hogy van-e esély, a háziorvost kell megkérdezni.
2010. júl. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
76%
Sajnos a tünetmentes rákbetegeket el szokták utasítani az öt éven belül is. De ha megpróbálja, azzal nem veszít semmit, határozott legyen, és ne hagyja magát befolyásolni.
2010. júl. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!