Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Annak hol tudok utánanézni,...

Annak hol tudok utánanézni, hogy a TB-ben ki nézett rá az adataimra?

Figyelt kérdés

Állítólag regisztrálja a rendszer, ha valaki hozzáfér az adataimhoz.


Ha jól tudom a barátnőm apja rámkeresett kíváncsiságból. Kórházban dolgozik és viszonylag fontos embernek számít ott.


Hol tudom ellenőrizni ezt?



2020. máj. 21. 17:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%

Sehol.

De nem mindegy?

2020. máj. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
Sehol, bizalmas adat, sose fog kiderülni
2020. máj. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Légyszi a továbbiakban csak olyan válaszoljon aki tudja, hogy miről beszél. Korábban hallottam már, hogy minden hozzáférést log-gol a rendszer.


Természetesen feljelentést tervezek tenni ha valóba hozzáfért. Emiatt szeretném tudni.


Köszi a megértést.

2020. máj. 21. 17:44
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, valószínűleg az ilyen komoly belsős rendszerek naplózzák a lekérdezéseket.

De mi történt? Közzétette valahol a személyes adataidat? szétkürtölt valamit rólad? Okozott neked valamilyen kárt azzal, hogy megnézhette? Olyan kárt/sérelmet amit bizonyítani is tudsz?

Biztosan lehet feljelentgetéseket tenni (pl. titoktartás megszegése), de neked kell bizonyítani, hogy sérelem ért. Ha pedig valami fontos ügyről van szó, akkor egy ügyvédet/jogászt kéne megkérdezni, vannak jogi fórumok is, ott biztosabb választ kapsz.

2020. máj. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha valakinek van hozzáférése, (márpedig azt írtad hogy "Kórházban dolgozik és viszonylag fontos embernek számít ott.") azzal nem követ el bűncselekményt, ha megnézi.

"Természetesen feljelentést tervezek tenni ha valóba hozzáfért."

Mi alapján?

Azért ezt gondold át mégegyszer.

De ha gondolod felkeresheted a betegjogi képviseletet. Minden intézmény minden osztályán ki van függesztve az elérhetőségük.

2020. máj. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Az a sérelem ért, hogy mástól visszahallottam pár dolgot szóban a saját kórtörténetemből akivel ő jó viszonyban van.


Nem abban a megyében dolgozik kórházban ahol én élek, így elvileg semmi joga nem lenne utánam nézelődni.

2020. máj. 21. 18:25
 7/14 anonim ***** válasza:
55%

Értem.

Tehát hallottad.


Ez tipikusan az az eset amikor később ha szóvátennéd mindenki letagadna mindent, és max az egymásra mutogatás menne.


Első soron a barinő apját kéne megkeresni és megbeszélni vele határozottan, hogy jó lenne ha a személyes dolgaidról nem beszélne senkinek se, - utalva, hogy visszahallottad. Már csak a viszony miatt is (te és a barátnőd) mert hatással lehet rá.

Emellett akiktől hallottad szintén megbeszélni, hogy még ha tudnak is erről akkor se mondják el, hiszen hivatalosan nem tudhatnák.


De jogi ügyet ebből, egyelőre felesleges...

2020. máj. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az EESZT megmutatja, hogy ki nézte meg a leleteidet. Nekem például senki. Lépj be ügyfélkapuval, és felajánlja ezt a lehetőséget. De tudod azt is szabályozni, hogy ki láthassa az adataidat. Alapból az érzékeny adatokat (pl. nemi betegség) nem is láthatja minden orvos.
2020. máj. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

7-es válaszadónak ment a piros kéz.


8-asnak zöld és köszönöm.

2020. máj. 21. 19:54
 10/14 anonim ***** válasza:
Abba a kórházban jártál vizsgálatokra ahol dolgozik? Ha nem, akkor nem hiszem, hogy meg tudja nézni az adataidat, melyek másik kórház rendszerében vannak.
2020. máj. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!