Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Érdemes Nyíregyházán lézeres...

Érdemes Nyíregyházán lézeres szemműtétet végeztetni?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék Debrecenbe vagy Budapestre menni viszont nem olvastam semmit a Nyíregyháziról. Mik a tapasztalatok? Milyen orvos Dr. Kolozsvári Bence Lajos?

2020. máj. 30. 21:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát én nem mennék oda, ez egy idézet egy lézeres szemműtétekkel foglalkozó blogból:


"A RÉGMÚLT:

PRK végzésére az eljárás felfedezésekor, majd elterjedésekor a 90-es években átalakított ipari lézereket használtak. Ez volt az első generáció. Ilyen lézerrel operált hazánkban először Szegeden a Forrás, azóta megszűnt szemészeti lézerklinika. Mára ezek az átalakított ipari lézerek a legjobb esetben is 25-35 éves készülékek, ipari műemlékek. Teljesen alkalmatlanok arra, hogy a mai kor követelményeinek megfelelő kezeléseket lehessen rajtuk végezni. Piaci értékük nulla, ilyen lézereket, ezekhez alkatrészeket vásárolni már sehol a világon nem lehet. Joggal gondolhatnánk, hogy ilyen lézer nem is működik már sehol, csak esetleg valamilyen távoli, szegény afrikai országban. De nem, hazánkban egy lézerklinika ilyen berendezést alkalmaz, nevezetesen Nyíregyházán. Az ilyen teljesen elavult lézerekkel végzett szemműtétek ár-érték viszonyának vizsgálata értelmetlen, mert ha az ár nulla lenne, akkor sem szabadna elvégeztetni ilyen berendezéssel lézeres szemműtétet. Felmerül a magyar hatóságok, jelen esetben az ÁNTSZ szerepe, hogy kaphat működési engedélyt egy olyan magánklinika, aki teljesen elavult berendezéseket használ?"



A doktor úrról nem hallottam még de akármilyen kiváló szakember a lézere az nagyon ciki. Menj Szegedre, ott jó lézer van.


[link]

2020. máj. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!