Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Erős nyomás a szegycsont...

Erős nyomás a szegycsont alatt, és a bordák alsó részén mire utalhat?

Figyelt kérdés

Folyamatos nyomást érzek a fent említett részeken. Tehát légzésre pl nem változik a fájdalom foka. 25 éves vagyok

Köhögés, láz, megfázás nincs /nem volt. Járkálva sokkal kellemetlenebb, ha leülök vagy fekszek akkor elviselhetőbb. Már este bevettem egy fájdalomcsillapítót,de nem igazán hat rá. A hátam felső részén is érzem egyfajta feszítő érzést.


Mi lehet ez? :(



2020. máj. 31. 01:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg refluxod nincs? Az tud csinálni elég durva mellkasi fájdalmakat is. Nyomás, szoritás, hasogatás,stb. Vagy esetleg nem puffadsz?

Ha pl levegő szorult volna be, akkor nem tudom légzésre az mennyire változna.

2020. máj. 31. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

A torkom így semennyire se kapar esténként, ami a reflux egy jelentősebb tünete lehetne (?), még a gyomorhurutra tippelnék, de igen ilyen olyan érzés, mintha egy jelentősebb súly nehezülne az említett részre. Szorító és nyomó érzés de csak a szegycsont alatt a bordák alsó részénél.

Mivel lehetne ezt enyhíteni?

:(

2020. máj. 31. 09:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sok embernek nem kapar a torka. Csak sok más tünete van, ami arra utalhat. Pl. be is gyulladhat a gyomor tőle. Első körben próbálj meg salvus vizet inni, nekem az sokszor segít. Az savra és gyomor hurutra is jó. De ha erősödik a fájdalom, azért egy dokit keress fel, a biztonság kedvéért. Ilyenkor azért egy ekg-t elvégeznek,nagyrészt negatív, aztán felír egy savlekötőt, ami szokott segíteni.
2020. máj. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, az EKG már megvolt, bár akkor még a mellkason, szívem környéke fájt jobban. Az azóta már nem. Kipróbàlom akkor a salvus vizet. Ezt a vizet hol keressem, élelmiszerbolt, bio bolt vagy gyógyszertár? Nem hallottam még
2020. máj. 31. 14:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Kapható gyógyszertárban, illetve boltokban is. Van ráírva adagolás. Az íze nem jó, de hatásos.

Az, jó ha az ekg jó volt.

Esetleg hát vagy gerinc fájdalom nem szokott lenni? Mert mozgásszervi eredet sem kizárt. Viszont most ebben a rohanó, stresszes világban nagyon sok ember a refluxal küzd.

2020. jún. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5 szinte biztos hogy gyomorsav mostmár, bár érdekes, hogy néha a mellkasom fáj tőle nagyon, a szív környéke, bár olvastam mrá pár helyen hogy ez is lehetséges. nagyon sportos vagyok, sokat futok sétálok stb, plusz fiatal és soha nem fájt a hátam, szóval remélem nem ez
2020. jún. 3. 00:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!