Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A koronavírus első tüneteinek...

A koronavírus első tüneteinek megjelenése után kb mennyi idő (nap, hét), amíg lefolyik a vírus? (Egy nem súlyos esetben, olyan embernél akit nem kell lélegeztető gépre tenni)

Figyelt kérdés

#koronavírus #betegség lefolyása
2020. jún. 5. 15:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk két hét volt kb. maga a betegség (láz, köhögés, gyengeség és izomfájdalom váltakozása), de még utána további két-két és fél hétig megvolt az időnkénti nehézlégzés és gyors, ok nélküli kifulladás (pl. a vonatig egy km-t gyalogolni máskor kb. 10-12 perc és semmi megterhelést nem okoz, akkor 20-25 perc volt, és Ventolint fújkodtam a végén, illetve két héttel a betegség utáni asztmavizsgálaton is nagyon rosszul teljesítettem, pedig nem vagyok asztmás.)

De tüdőgyulladás nem volt, "csak" hörgő- és légcsőgyulladás. Kórházba nem kerültünk, és semmi "extra" nem volt.


Nehéz pontos időt mondani amúgy, hiszen ez is - mint minden - fokozatosan múlt el, és nem úgy, mintha egyik napról a másikra elvágták volna, ráadásul koronavírus teszt nem volt, mivel ekkor még nem is gondolt rá senki, utólag mondta csak az orvos, hogy hát igen, akkor már most érthető, miért nem tudta akkor beazonosítani a bajunkat. :)

2020. jún. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
És sejted, honnan kaphattad el?
2020. jún. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!