Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért kell derékig levetkőzni...

Miért kell derékig levetkőzni a tüdőröntgenhez?

Figyelt kérdés

Itt ez a kép, ahol levetkőztetés nélkül röntgeneznek egy beteget:

[link]

És tényleg! Egyáltalán minek levetkőzni, ha a röntgen úgyis keresztüllát rajtunk? Oké, a nyaklánc medálját a szánkba kell venni a röntgenezés idejére, vagyis fém tárgyak útban lehetnek. De akkor miért nem elég azt mondani a betegnek, hogy vegyen ki minden fémtárgyat, pénzt, kulcsot, stb. a felső zsebeiből?



2020. jún. 7. 18:52
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

"megkérdőjelezik a szakembereket..."

Talán nézz utána, hogy mi a különbség a megkérdőjelezni meg a feltenni egy kérdést között. Különben sem kimondottan szakemberektől kérdezem, hanem akárkitől, aki erre jár, hátha tudja.

2020. jún. 7. 19:25
 12/26 anonim ***** válasza:
65%
Nem azt mondtam, hogy szakembereket kérdezel, hanem hogy őket kérdőjelezed meg, mert hát tudod, ezeket tudósok és orvosok találták ám ki, hogy hogyan lesz jó egy röntgenfelvétel.
2020. jún. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

"őket kérdőjelezed meg"

Jó, mit szeretnél, hogy tegyem fel a kérdést, ha nem akarom őket megkérdőjelezni, hanem pusztán csak kíváncsi vagyok?

2020. jún. 7. 19:32
 14/26 anonim ***** válasza:
57%

Kedves kérdező!

Majd ha kihisztizted magad, akkor gondold végig a kommentjeid.

Miért tartana hatszor tovább télen, ha maradhat a póló?

Pólóra ígyis-úgyis le kell vetkőzni, azt levenni pedig kb 4 másodperc.

"Ha nem is a röntgenfelvétel pillanatában készült a fénykép" ez igaz, mivel a monitoron már a képek látszanak. De amíg nem ellenőrzik hogy sikerült-e a felvétel (max fél perc), addig nem állítják át a gépet.

Hogy értékelhető lett-e, vagy ismételni kell, az már egy másik kérdés.

De szerintem dobj be egy snickers-t.

Ja, nem. Inkább egy xanaxot.

2020. jún. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
64%
Te nem kíváncsi vagy, hanem belekötsz mindenkibe, aki szerint le kell vetkőzni derékig.
2020. jún. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
95%

[link]


Itt elég érthetően le van írva. Nyilván nem minden ruha ugyanolyan mértékben befolyásolja a felvétel minőségét, de a legtöbb egészségügyi intézményben nem lesz kapacitás arra, hogy átvizsgálják a páciensek ruhatárát.

2020. jún. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

"Miért tartana hatszor tovább télen, ha maradhat a póló?

Pólóra ígyis-úgyis le kell vetkőzni, azt levenni pedig kb 4 másodperc."

Ez igaz, de mások más szempontokat is írtak, ami miatt jó lenne, ha maradhatna legalább a póló.

2020. jún. 7. 19:40
 18/26 A kérdező kommentje:

"Nem azt mondtam, hogy szakembereket kérdezel, hanem hogy őket kérdőjelezed meg"

Én meg pont azt mondom, hogy nem megkérdőjelezni akarom és nem őket, hanem kérdezni akarok, és igaziból bárkit, aki esetleg tudja a választ.

2020. jún. 7. 19:41
 19/26 anonim ***** válasza:
91%

Harag és részrehajlás nélkül: kell küszöbölni.

a lehető legkisebb erősségű és dózisu sugárral történik a vizsgálat.

Ezért aztán minden zavaró tényezőt ki kell küszöböli.

Emiatt kell a bugyit is levetni nőgyógyászati vizsgálatnál.

2020. jún. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Azért van jó hír:

"Medence vizsgálatánál szoknyát, nadrágot le kell venni, de az alsónemű legtöbb esetben maradhat."


"kötéseket, fém vagy gipsz rögzítéseket viszont nem távolítjuk el. Bár árnyékuk látszik a felvételen, a kezelő orvos számára szükséges információ ezzel együtt is megítélhető."

Akkor tehát a pólót árnyéka se zavarná annyira, pusztán csak egyszerűbb a vetkőztetés akkor is, ha az páciensnek az kényelmetlenebb, értem.

Köszönöm a cikket.

2020. jún. 7. 19:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!