Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen lehetőségeim vannak...

Milyen lehetőségeim vannak (CT vagy MRI)?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, hogy rendszeresen fáj a fejem. Van, hogy szédülök és zsibbadnak testrészeim. MRI-t szerettem volna csinálni, de sajnos fogszabályzóm van. CT-t meg azért nem szeretnék csinálni, mert nemrég voltam koponyaröntgenen és mellesleg évente járok fogászati panorámaröntgenre. Túl sok lenne a sugárterhelés. Mit tehetek? Üljek és reménykedjek, hogy semmi bajom?

2020. jún. 7. 19:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Döntsed el mi a fontos neked,az egészséged,vagy az otthoni ücsörgés ?
2020. jún. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Csak félek, hogy CT-től esetleg agydaganatom lesz (ha még nincs).
2020. jún. 7. 20:34
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor mi is a kérdés?

MRI-t nem tudsz csináltatni, CT-t meg nem akarsz.

Egyébként egy natív CT-nél kb annyi sugárzást kapsz, ami 2-3 nap háttér sugárzásnak felel meg. Mintha kint lennél a szabadban 2-3 napig.

Hogy MRI vagy CT vizsgálat szükséges, azt majd a neurológus dönti el.

De inkább kezdj a háziorvosnál, ő majd elküld szakorvoshoz.

Valszeg reumatológusnál kezdesz, mert ez leginkább a nyaki gerincre jellemző probléma.

2020. jún. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én azt olvastam, hogy a CT olyan, mintha 250 napnyi háttérsugárzást kapnék
2020. jún. 7. 20:46
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Számszerűleg nem tudom, de nem lesz bajod tőle, sem agydaganatod. Mivel fogszabályzód van, az MR eleve kontraindikált, szóval csak CT lehet. A röntgennek semmi értelme nincsen, főleg nem a te esetedben.
2020. jún. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A fogorvosom mondta, h elvileg lehet a fogszabályzómmal MRI-t csináltatni
2020. jún. 9. 07:19
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az "elvileg" az nem jelent semmit, erről kell egy tanusítvány, hogy MR-ezhető, ha ez nincs, akkor nem fognak MR-t csinálni.
2020. jún. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
A legtöbb fogszabályzó ma már MR kompatibilis fémből van. Ha a fogorvos azt mondja akkor úgy van. Nekem most csináltak mr-t , retenciós ív van a fogaim belső oldalára ragasztva, nem kértek róla papírt, csak meg kellett kérdeznem a fogorvosomat.
2020. júl. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
8-as vagyok. Első körben viszont mindenképpen menj el neurológushoz. Ő megmondja, hogy az esetedben milyen vizsgálatokra lehet szűkség.
2020. júl. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet fogszabályzóval MR-re menni, csak utána el kell menni a fogászatra hogy visszaigazítsák. Koponya CT-t fiatalon hanyagold, a szemlencsédnek ártasz vele a legtöbbet. Nem mellesleg az MR sokkal informatívabb.
2020. júl. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!