Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lehetek koronavírusos eset 25...

Lehetek koronavírusos eset 25 évesen ilyen súlyos tünetekkel (nehéz légzés, mellkasi nyomás, fájdalom)?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok. Mostmár több, mint egy hónapja van mellkasi nyomásérzésem/fájdalom. Néha jelentkező enyhe-közepes légzési nehézség. Orvoshoz fordultam vele, már többször is. Mellkas Röntgen, és EKG már többször is volt. De negatív minden. Mivel láz és köhögés nem volt, ezért a vírust nem tartották valószínűnek. Pár napja a mentőt kellett hívni szintén légzési nehézség, mellkasi nyomás miatt. Az Ekg most is normális volt. A láz és a köhögés hiánya miatt, szintén nem tartották a koronavírust esélyesnek. Május elején edzőterembe jártam egy olyan helyre ahova több külföldi is jár és volt akik köhögtek (maszk nélkül). Illetve egy plusz információ még, de nem tudom, hogy ennek lehet e közé a fentiekhez, genetikailag a male pattern baldness kategóriába esek én is. Pár hete kijött kutatások szerint ez a hormonösszetétel kedvező a vírusnak, hogy komolyabb tüneteket produkáljon) (forrás: [link]


Köszi előre is a választ.



#koronavírus #Malepatternbaldness
2020. jún. 24. 02:53
 1/3 A kérdező kommentje:

(és ha igen, hol végeztethetek ilyen tesztet?, mennyi ideig tarthat a lefolyása súlyosabb esetekben, már ezt a kb 1 hónapot is sokallom)? Alapból kb karanténban vagyok, itthonról dolgozok.


(eleinte is gondoltam már rá, hogy koronavírus, főleg az edzőterembe járás miatt, de nem gondoltam volna, hogy 1 hónap múlva is szorítani fog a mellkason, plusz néha légzési nehézség, és az orvosok se tudják pontosan merre tovább)

2020. jún. 24. 02:57
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, h csak pánikolsz? A pánik is hasonló tüneteket okozhat. Ha koronavírus okozná a légzési nehézségedet, akkor a röntgen felvételen látszódnia kellett volna a tüdőgyulladásnak.

A lefolyás teljesen változó, az egyik munkatársamnak kb 5 napig tartott, influenzaszerű tünetekkel átvészelte. A másik kollégám, akinek autoimmun betegsége van, kb 3 hónapig húzódott el szegénynek :( de kiterjedt tüdőgyulladása lett, majd tüdőfibrózisa.

Szerintem hívd fel a háziorvost, h Te koronavírusra gyanakszol és kérdezd meg, h hol és hogyan tudsz tb finanszírozottan tesztet csináltatni.

2020. jún. 24. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is inkább pánikroham, az csinál ilyen fulladásos vagy szívrohamszerű, halálfélelmes tüneteket, miközben minden lelet negatív. Ha tüdőgyulladásod lenne, ki tudták volna mutatni. De ha megnyugtat, csináltad tesztet magánban.
2020. jún. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!