Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egészségügyi adatokról való...

Egészségügyi adatokról való rendelkezést valaki el tudja magyarázni?

Figyelt kérdés

Az önrendelkezés azt határozza meg, hogy bizonyos orvosok milyen egészségügyi adataidat nézhetik meg. Ezt ma megpróbáltam beállítani, és ha lekérem hogy milyen rendelkezéseim vannak, kapok 1 ilyen szöveget:


"Korlátozás minden lekérdező részére az EESZT rendszeréből történő lekérdezésre, pszichiátria besorolású objektumra vonatkozóan, amelyet bárki állított elő."


A kérdésem az, hogy ebben az esetben, ha egy orvos bemegy az egészségügyi történetembe, az ilyen problémákkal kapcsolatosan felírt gyógyszereket ugyanúgy látni fogja a recept történetben, vagy az önrendelkezés a kapott vényeket is elrejti? Bementem a kormányablakhoz megkérdezni, de az ott dolgozó személy nem tudta megmondani.



2020. jún. 24. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs abból probléma, hogy a másik orvos látja a kórtörténedet és azokat, hogy milyen gyógyszereket szedtél/szedsz. Ez a te javadat szolgálja. Gondolj bele, hogy autóbalesetet szenvedsz. Nem vagy magadnál és kezelni kell, de te bizonyos gyógyszert szedsz, és ha az autóbaleset miatt kapsz egy másik gyógyszert az problémát okozna. De mivel látja a rendszerben, hogy mi van, ezért mást fog adni. Erős példa, de hírtelen ezt tudtam felhozni. :).
2020. jún. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A törvény szerint rendkívüli baleset esetén mint amire te utalsz, ezek a korlátozások nem érvényesek. Az én helyzetem kicsit más, mert sok orvos ismerősöm van, és ma bizonyos okok miatt meg kellett adnom nekik a TAJ számomat. Utána jöttem rá, hogy annak segítségével olyan dolgokat is megnézhetnek, amiket amúgy nem illene. Ezért próbáltam rárakni a korlátozást, csak nem tudom hogy eredményes voltam-e.
2020. jún. 24. 17:48
 3/6 anonim ***** válasza:
TAJ szám nélkül is rádkereshetnek. :)
2020. jún. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
És mi van akkor, ha látják? Orvosok. Sose értettem az ilyet, mit zavar, ha valaki tud róla, hogy milyen gyógyszert szedtél vagy milyen betegséged volt. Hisz egyik betegségről sem Te tehetsz. Kívételt képez, ha saját magadnak akartál ártani, de mondjuk nem jött össze.... De akkor nem itt beszélgetnénk ugyebár, mert be lennék zárva a saját érdekedben.
2020. jún. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sok betegséggel kapcsolatban továbbra is stigma van, attól függetlenül hogy nem tehetek róla, hogy muszáj együtt élnem vele.
2020. jún. 24. 18:03
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a felírt illetve kiváltott gyógyszereket látják, csak a pszichiáterrel történő találkozás és ambuláns lap lesz tiltva. Hiszen most lesz egy új törvény - vagy már létezik is - miszerint két orvos ugyanazt a gyógyszert szinte ugyanakkor nem írhatja fel! Szóval valahol látniuk kell mi van felírva, azt nem lehet letiltani.


De a legjobb, ha már a kormányablakban is voltál, akkor kérdezd meg a háziorvosod vagy a pszichiátered akár telefonon. Ők tuti tudni fogják.

2020. jún. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!