Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szerintetek lenne értelme?

Trashboy kérdése:

Szerintetek lenne értelme?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szerintetek lenné értelme a -1,75 szememet megműteni. Már 5.osztályos korom óta szemüveges vagyok igaz én mindog hordtam rendesen, de most már szeretném elhagyni. Annó még azt modták, hogy folyamatosan romlani fog a szemem viszont most 19 éves vagyok és már 3 éve nem romlott egy dioptriát sem. Még mielőtt belevágnék a dologba elmennék egy szemorvoshoz aki rendesen megvizsgálna és gondolom úgy is megmondaná, hogy érdemes e vagy nem de kívancsi vagyok a ti véleményetekre is mert hát ügye nem olcsó dolog(a két szemem 380k lenne). Egy ideig hordtam kontaklencsét és az akkor megtapasztalt "szabadság" annyira jó volt hogy elkezdtem gondolkodni ezen. Nem volt rossz a kontaklencse sem csak sajnos elég száraz a szemem és egy fél év után már annyi időt sem bírtam ki vele hogy munka közben átkellett váltanom szemüvegre.


2020. jún. 30. 10:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Én -5D-ről műttettem, de maradtak zavaró dolgok. Magas D-ről rendben van a műtét de 2D alatt nagyon meggondolnám, mert maradandó "halo", "starbrust" vagy szemszárazságod lehet, mint nekem. A bal szemem picit rosszabbul sikerült, mint a jobb. Meg rosszabb napokon nincs 1.00 vízusom két szemmel, egy 0.75-ös lencse simán elfér, főleg mesterséges fényben vagy szürkületkor.

Próbáld ki a kontaktlencsét.

2020. jún. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha száraz a szemed arra van szemcsepp, majd kérdezd meg a szemészedet.

Szerintem megéri megcsinálni

2020. jún. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem megemlíteni, hogy a kontaklencsénél használtam szemcseppet is kimondottan kontaklencsékhez valót is. De sajnos nem tartott sokáig a csepp hatása. A szemüveg boltban azt ajánlották, hogy igyak több vizet.
2020. jún. 30. 12:17
 4/4 A kérdező kommentje:
Igaz régi kerdés már de azóta vettem egy szemüveget jó drága volt mert az a keret forma amit akartam csak ray ban márkába volt, oké megvettem. Igen laza volt de mondták, hogy ezt még a lencse berakása után úgy is állítani fogják. 1 hét múlva meg is volt a szemüveg de kb 1 hét után annyira laza lett, hogy vihettem is vissza beállítatni. Akkor meg már azt mondták, hogy ezt nem lehet állítani mert nincsen a szárban semmi szilárd anyag ami úgymaradna hevítés után. Mondtuk, hogy akkor ezt miért nem mondták vásárlásnál, illetve mást mondtak akkor, erre csak az volt a válasz hogy a kolléganő biztosan rosszul tudta, de ezt nekik amúgy sem kötelességük elmondani. Úgyhogy azóta itt van ez a szuper drága szemüveg amit hiába állítatok be jó ha 3 napig úgy van. Kontaktlencsét most megint megpróbáltam, de most rendes szemorvoshoz mentem. Azt mondta, hogy nem is csodálkozik hogy eddig nem voltak jók a lencséim mivel nagyon kicsi a szemem ezért kicsi a görbülete is meg még cilinderes is és nem jó rá akármilyen lencse. Most megjött az a lencse ami elvileg nagyon jó már 4 napja hordom de elég homályosan látok vele. Szemüveggel sokkal élesebben és messzebb látok. Pedig a doktornő még meg is nézte a könnytermelésemet valami papír csíkokkal és mondta, hogy tökéletes a könnytermelésem, fáradt sem vagyok úgyhogy nem tudom hogy mi a gond. Igen gondolkodom a műtéten csak a pénzt sajnálom ekkora dioptriára.
2021. aug. 30. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!