Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Minden műtét előtt adnak...

Minden műtét előtt adnak katétert?

Figyelt kérdés

Hogyan zajlik a katéterezés menete? Fájdalmas? Mennyi ideig van bent? Milyen műtétet előtt/után csinálják meg?


16/F



2020. júl. 7. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
25%

Nekem még nem volt, de láttam, ahogy a nővérkék csinálják, először is valami vazelinszerű anyagot nyomnak a fütyibe, utána nyomják be a csövet szépen óvatosan. Biztos kellemetlen lesz először, de ha jó kezekbe kerülsz akkor hamar túl fogsz esni rajta.

(mentős voltam)

2020. júl. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Katétert nem műtét kapcsán szoktak felhelyezni.
2020. júl. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csípőprotézis műtétnél pont szoktak. Bocsi!
2020. júl. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Mentős, és azt mondod, vazelinszerű anyag??? Takarítottál a mentőknél?
2020. júl. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem adnak minden műtét előtt, inkább konkrétra kérdezz rá.

Nekem nőgyógyászati nagyobb műtétnél volt (kisebbnél nem), egyáltalán nem emlékszem az altatás miatt a felhelyezésre. Utána, amikor ki tudtam menni a mosdóba 1-2 óra múlva, akkor 10mp alatt kiszedték.

2020. júl. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem minden műtét alkalmával tesznek fel katétert. Például nekem sem volt, amikor a lábaimat műtötték, de még a mellettem fekvő néninek sem volt.
2020. júl. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Katétert csak akkor vezetnek fel valahova, ha onnan természetes úton az ott levő folyadék valamilyen akadály miatt nem jut ki, és annak ki kell onnan jönni, mert nagyobb problémát okozna egyébként. Pl. ha valakinek prosztata gondja van, nem tud vizeletet üríteni, de egyébként kellene, mivel jó a veséje. De ez utóbbi nem közvetlenül műtéti következmény... Csak egy példa volt.
2020. nov. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!