Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi a teendő kullancs csípés...

Mi a teendő kullancs csípés után ?

Figyelt kérdés

Ma az erdőn össze szedtem egy kullancsot. Biztosra tudom tegnap még nem volt bennem. Most este vettem észre, egész pici volt. Nem szakadt be.

Tűvvel piszkáltam meg , végül körömmel lett kiszedve. Nem szakadt bele. Lehúztam a WC -én. Kiszedés után mozgott. Előtte és utánna alkoholos törlövel töröltem át. Ez most lehet gond ? Olvastam , hogy nem szabad tűvvel piszkálni és előtte fertőtleníteni sem.


2020. júl. 12. 21:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Csak figyeld. Ha megjelenik körülötte egy pár centis piros gyűrűszerű folt, akkor azonnal doki!

Ha fejfájás, láz, szédülés, hányás, akkor szintén.

Ha semmi ilyesmi, akkor no para! Kullancscsípés csak akkor probléma, ha a kullancs fertőzött.

2020. júl. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Írd fel magadnak a dátumot. Ha tünetek jelennek meg, hasznos, ha meg tudod mondani, mikor csípett meg a kullancs.
2020. júl. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!