Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hol érdemes telhes egészségügy...

Hol érdemes telhes egészségügyi kivizsgálást csináltatnom?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra és veleményekre lenne szükségem, sokat segítenétek vele! Ha már csináltattál ilyet kérlek írd le hol és mik voltak a tapasztalataid!

2020. júl. 16. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:

A telhes pontosan mit takar?

Tudom elgepelted, de ez lehet terhes és teljes is.

2020. júl. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elnézést! "Teljes"-re gondoltam!
2020. júl. 16. 19:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy van valami panaszod vagy nincs.

Ha nincs és csak egy szokásos szűrővizsgalat kell akkor itt a lista teljesség igénye nélkül:

Labor(nagy rutin+pajzsmirigy hormonok), mellkas rtg, ha nő vagy akkor nőgyógyászat, ha férfi urológus(bár gondolom a neved alapján férfi lehetsz), EKG, esetleg hasi ultrahang. Lehet még cifrazni, de ennyi bőven elég.

Bárhol bármikor megcsinaljak(allamiba beutaloval, magánban fizetősen). A hely meg igazából mindegy.

Igazából annyira kis semmisegek ezek. A vérvétel egy tűszúras, a többi vizsgálat meg ennél is kevesebb kellemetlenseggel jár.

2020. júl. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, elég sok panaszom van, és rengeteg a rizikofaktor mind az életvitelem mind a családban előfordult betegségek miatt. Es mostanában sokat fáj a hátam, oldalam, izuleteim.
2020. júl. 16. 20:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor még reumara is érdemes lenne elmenni(a fogaszatot és fül-orr-geget kihagytam)
2020. júl. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem létezik "teljes" kivizsgálás. Nyilván nem fognak mondjuk panaszok nélkül PET-CT-t vagy épp májbiopsziát csinálni.

Ha csak általános szűrővizsgálatot szeretnél, akkor manager szűrés néven szokott futni a magénrendelőkben. Egyébként meg elmész a háziorvoshoz egy rutin laborra, elmész a fogászatra megnézetni a fogaid, elmész egy tüdőszűrésre stb.

2020. júl. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!