Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mitől lehet magas a húgysavszi...

Mitől lehet magas a húgysavszintem?

Figyelt kérdés

Nem eszem sok húst, nem vagyok elhizva, egész életemben sportoltam, egészségesen élek. Alkoholt alkalmanként fogyasztok de azért nincs napi szinten sör bor stb....az elmúlt félévben háromszor is mérték és egyre magasabb, határérték feletti.... milyen egyéb okai lehetnek? Más eltérés nem volt a vérképben...

22/l



2020. júl. 31. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem írtad, MIT eszel-iszol, mert az lényeges lenne.

HA sok fehérjét fogyasztasz - mindegy, hús vagy más -, az is haljamosít erre, de elég sok más élelmiszer is van, ami magas húgysav-értéket okoz.

Mindenképpen próbáld meg a fehérjét csökkenteni, és az alkoholt legalább egy-két hónapra teljesen elhagyni - lehet, hogy túl érzékeny vagy erre.

Nézz utána a köszvény-diétának, ott felsorolják, miket kell kerülniük. (A magas húgysav-érték okozza a köszvényt)

2020. júl. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem kell napi szint a szeszből, úgy is felnyomja a húgysavat.
2020. júl. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A nagy Levin ***** válasza:
A hüvelyesekkel is vigyàzni kell(borsó, bab, lencse stb), mert azok is felnyomhatjàk a húgysavszintet.
2020. júl. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Az etkezessel tisztában vagyok, tudom mit lehet és mit nem, en arra lennék kivancsi hogy etkezesem kívül milyen okai lehetnek?
2020. júl. 31. 20:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Vese, vagy keveset iszol. Mármint vizet. :)
2020. júl. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!