Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Magas húgysavszint?

Magas húgysavszint?

Figyelt kérdés
Magas a húgysavszintem 23 éves nő vagyok, 450 volt az értékem, és az érdekelne,hogy mit lehet ennem és mit nem, mert az interneten több helyen is írnak ezt is azt is, és hogy természetes gyógymódokkal,hogy tudom csökkenteni, az orvosom írt ki gyógyszert de ha az nem muszáj nem enném.

2017. nov. 23. 09:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen magas purintartalmú élelmiszerek (250 mg/100 g felett): belsőségek, lóhús, szardínia, hekk, tonhal, pisztráng.



Magas purintartalmú élelmiszerek (150–250 mg/100 g között): csirke-, pulykamell, sertéshús, marhahús, bárányhús, borjúhús, lazac, hering, ponty.


Igyál sok folyadékot. E-vitamin és C-vitamin.

2017. nov. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem ettél a labor előtt véletlen sok sertés húsos ételt?Kolbász ,szalámi stb?Én úgy jártam,és magas lett.Az orvos egyből azt kérdezte.Legközelebb figyeltem rá,és jó is lett.
2017. nov. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
1-es felsorolásból kimarad: minden húsleves - abban nagyon magas
2017. nov. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az a helyzet,hogy én mindig is sok húst ettem, és abból is többnyire a sertéshúst, főzelékeket viszont egyáltalán nem ettem tejes dolgokat egyáltalán nem ettem, ha anyukám galuskákat csinált soha nem ettem belőle mindig csináltam magamnak valami húsos ételt. És már egy pár hónapja éreztem a lábamba a fájdalmat vagy a karomba szóval az már ennek a tünete volt, de még jó,hogy csak rutinszerűen kértem egy vérvételt, minden értékem jó, ez az egyedüli ami magas. És esetleg gyógymódokat tudtok-e ajánlani rá valamilyen tea esetleg?
2017. nov. 23. 10:24
 5/13 A kérdező kommentje:
Folyadékot sokat iszom, szóval azzal nem lesz gond.
2017. nov. 23. 10:25
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

Köszvényt nem mondtak? Attól fájhatnak rohadtul az izületek amit a húgysav kristályok okoznak.

Fehérjét kerüld.

2017. nov. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A diéta a legfontosabb! a fent említettek csökkentése, ha nem akarsz fiatalon köszvényes lenni.

Nem vagyunk egyformák, úgy látszik nálad vese-máj nem bír ennyit kiválasztani, és ezért lerakódik.

2017. nov. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%

Kerüld a füstölt húsokat is.

De majd ha tönkremész, úgy is megtudod.

2017. nov. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Egyenlőre még az ízületeim nem úgy fájnak,hogy elviselhetetlen csak néha belenyilallt, de mióta tartom a diétát és csak olyanokat eszem ami jó, azóta nem fájnak azok sem, pedig még csak egy pár napja ennek. Remélem,hogy gyógyszer nélkül diétával és más egyéb természetes gyógymóddal helyre jövök. Köszönöm a válaszokat
2017. nov. 23. 14:15
 10/13 anonim ***** válasza:

- vedd vissza a proteinfogyasztást

- vizsgáltasd ki magad


három oka lehet (gyakori)

- túl sok fehérjebevitel

- tested bontja magát (de mivel eszel fehérjét kizárható, vegánoknál gyakori a hiánytáplálkozás miatt)

- genetika

2017. nov. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!