Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha kérek beutalót sima vérvéte...

Ha kérek beutalót sima vérvételre (nagylaborra) akkor vizsgálnak HIV fertőzést, vagy azt külön kell kérnem?

Figyelt kérdés
Esetleg ilyen vizsgálatot, csak a szűrőpontokon végeznek? Sosem voltam még vérvételen és egyelőre nincsenek problémáim, de most szedtem össze magam eléggé ahhoz, hogy vérvételre menjek, szóval általánosságban is nem árt tudni mizu van bent... 19f

2020. júl. 31. 22:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem. Ha szeretnéd tudni a HIV státuszod, akkor az utolsó együttlét után érdemes elmenni fél évvel kifejezetten erre irányuló szűrésre. Ilyen szűrést több helyen is csinálnak, teljesen ingyesen, ráadásul még a nevedet sem kell megadnod, csak kapsz egy számot és egy jelszót, amivel ha két két múlva visszamész a szűrőhelyre, megtudod a státuszodat. Ha nem csak a HIV státuszod érdekel, akkor azok kivizsgálásért általában már fizetni kell. Ilyen lehet a chlamydia, ureoplasma, microplasma, szifilisz, kankó, több fajta hpv, herpesz stb. Szifiliszre és HIV-re még egy bőrgyógyásznál is le tudnak tesztelni ingyenesen, de az már nem megy név nélkül.
2020. júl. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nagyon izgulsz, akkor az együttlét után elmehetsz 6 héttel is szűrésre, elvileg már akkor is eléggé biztos az eredmény. De a legbiztosabb akkor ha fél évvel utána mész. Nem hiába tiltanak ki 1 évre a véradásból sem ha kockázatos tőled vért venni a HIV státuszod miatt.
2020. júl. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Már bőven az együttlét után vagyok, utánanéztem, és az alapján nem valószínű, de nyilván addig jó megtudni mindent, amíg nem okoz problémát. Asszem akkor jobb lesz ha külön megyek el szűrésre, meg egy sima vérvételre, minden más is érdekel, a HIV csak egy dolog. Köszönöm.
2020. júl. 31. 23:21
 4/6 anonim ***** válasza:
Sima vérvételre miért akarsz elmenni? ott inkább pajzsmirigy problémákkal, tápanyag felszívódással és hasonlókkal foglalkoznak. Ha szexuális úton terjedő fertőzések érdekelnek, akkor speciális vérvételre kell elmenned, nem elég egy szimpla vérkép. Ráadásul a vérből nem mutatható ki mindegyik betegség. Van olyan amit torokváladékból mutatnak ki, és van olyan is amit a péniszből vagy a vaginából. Pénisz esetén egy kis fülpiszkáló szerű tárgyat dugnak a hugycsövedbe egy nagyon gyors mozdulattal. Teljesen fájdalommentes. Ha anális közüsölés is történt, akkor a végbéltájékról is vehetnek mintát.
2020. aug. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát vérvételre kontroll gyanánt tudtommal az egészséges emberek is el szoktak menni időnként, abból sok minden kiderül, ezért gondoltam, hogy nem árt, meg hát ingyen van.
2020. aug. 1. 00:12
 6/6 anonim ***** válasza:
ez igaz, csak abból nem fogod megtudni, hogy van-e valami olyan betegséged amit elkaphattál szexuális úton.
2020. aug. 1. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!