Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha a munkahelyemen bejelentett...

Ha a munkahelyemen bejelentettek, akkor jogosulttá váltam állami egészségügyi ellátásra?

Figyelt kérdés
4 órás részmunkaidőre vagyok bejelentve. Eddig 5 hónapig nem dolgoztam sehol és nem fizettem TB-t. Így a munkáltató fizeti helyettem és elvileg érvényes a TAJ kártyám, ugye?

2020. aug. 6. 09:23
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Befizetted az elmaradt tb-det?
2020. aug. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Juliustol uj rebdszer van, amiben nen szamit bele a regi adonem tartozása. Nem szunik meg, de tb ellatashoz nem ugy. Fel evnek kell elmaradnia hozza, higy ne, annyi forintnak, ami annak az osszege. Szóval most meg nyugi van.
2020. aug. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem fizettem be. Jövő héten megyek fogászatra, remélem ellát. :(
2020. aug. 6. 09:42
 4/5 anonim ***** válasza:
44%
Érvényes, igen, mehetsz nyugodtan dokihoz.
2020. aug. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Most még nincs gond, de adótartozásként kijön, ha most be vagy jelentve,azt utólag be kell fizetni, de úgy tudom, hogy a munkáltatóknak már a TB-t új számlára kell utalni, szóval januárban lehet gondja annak, aki nem fizet.
2020. aug. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!