Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hova menjek ha piros a taj...

Hova menjek ha piros a taj kártyám?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam orvosnál és mondta, hogy piros a taj kártyám, de elég sürgősen el kellene intéznem, mert ultrahangra kellene mennem. Viszont nem tudom, hogy hol kell ezt elintézni a NAV-nál, Kormányablaknál vagy Munkaügyi Központnál? Mert márciusig élt a biztosításom elvileg az egyetem végett, most viszont munkanélküli vagyok.

Eliveleg van néhány hónapos tartozásom, de úgy tudom, hogy július 1-től hoztak egy olyan szabályt, hogy visszamenően nem is lehet fizetni, mit lehet ilyenkor tenni?


2020. aug. 12. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
NAV kirendeltséghez kell menni, nem Munkaügyi központ, vagy Kormányablak.
2020. aug. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
NAV-nál kell intézni és visszamenőleg is, a jogviszonyod megszűnésétől 45 nap utánig napra pontosan kiszámolják majd, hogy mennyivel tartozol.
2020. aug. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
NAV ügyfélszolgálati keresőben nézd meg hová tartozol és oda menj be, illetve lehet időpontot kell kérni, majd ott minden elmondanak részletesen mit tehetsz és ott kapsz nyomtatványt is amit ki kell tölteni.
2020. aug. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

De, ki lehet fizetni visszamenően is. Kell is. CSAK üres lappal indulsz, nem számít bele az újba, el fognak látni, minden oké, kivéve 6 hónapnyi nem fizetés után.

Szóval ez így fura is nekem most...

2020. aug. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
A július 1 előtti TB másik számlán van, utána már egy másikon van nyilvántartva, az előző nem számít bele a mostani új helyzetbe. Ha piros, akkor még el kell lássanak, január 1-től,ha addig sem fizetsz, akkor barna lesz, ami azt jelenti, hogy csak fizetős ellátásra vehetnek fel.Ettől még a július 1 előtti be nem fizetett TB ugyanúgy adótartozás lesz,amit ki kell fizetni.
2020. aug. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Egyébként ki lehet fizetni ezek után is az elmaradt TB járulékot, és ki is kell, ezt a részét nem érinti az új rendszer.
2020. aug. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!