Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Pontosan milyen színű az...

Pontosan milyen színű az eltávolított mandula? Megesküszöm rá, hogy felébredtem műtét közben, ez mennyire gyakori?

Figyelt kérdés
Fehér színű volt, és piros vérerek borították. Egy nagy fémeszközt dugtak le a torkomba, ami fullasztó volt. Olyan volt, mint valami metszőolló, tehát nem levágták, hanem lecsípték pontosabban. Láttam, ahogyan kiveszi az orvos, és a fémtálcára teszi. Úgy emlékszem, hogy teljesen tudatomnál voltam, még az orvos szemébe is belenéztem, de ő nem törődött vele.
máj. 23. 00:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Mit számít? Gondolom el voltál annyira érzéstelenítve hogy nem fájt a műtét mégha ébren voltál akkor se
máj. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Valószínű azt láttad. De az olló szerűség a torkomban az kegyetlen volt nekem is. Úgy megijedtem tőle főleg akkor amikor a doki elengedte és hagyta kilógni a számból xd. Bár engem nem altattak végig ébren voltam
máj. 23. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy kevés volt az altató.


Amugy nem tudom, nekem csak helyi érzéstelenítés volt, de semmi traumám nem maradt, se fullasztó érzés, se csipeszről emlékem, pedig biztos volt csipesz.


Inkább azon röhögtem, hogy az orvostanhallgató rosszul lett műtet alatt és kiment 😆

máj. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Álmodtad. Az megvan, hogy akit elaltatnak azt intubálják is? Tehát nem lehetett fullasztó érzésed, mivel biztosítva volt a légutad. És mivel relaxálnak is (hogy kilőjék a garatreflexet, köhögést), ezért a szemed sem tudod kinyitni, mivel semmilyen akaratlagos izmod nem tudod mozdítani.
máj. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4.: Ritka esetben előfordulnak a felébredések. Fullasztó érzésre mi a magyarázatod? Pl. amikor fáj a lábunk alvás közben, akkor az olyasmiben mutatkozik meg álmunkban, hogy lábon harapott egy kutya például, vagy bármi hasonlóan. Mitől vagy ennyire biztos, hogy csak álom volt?
máj. 31. 21:52
 6/6 anonim ***** válasza:

Fullasztó érzésre: lehet kevés volt a relaxáns és beleszuszogtál az altatógép ellen.

A szemed akkor sem nyithattad ki :D

jún. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!