Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 35 évesen, ha 5 éve nem...

35 évesen, ha 5 éve nem voltam vérvételen, akkor most indokolt lenne egy vérkép?

Figyelt kérdés
2020. aug. 27. 19:30
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
Miért?
2020. aug. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1. kontroll szűrés miatt?
2020. aug. 27. 19:37
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Igen, évente egy nagyobb labor nem árt.
2020. aug. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Igen. Aki nem akar utolag visszafordithatatlan dolgokkal szembesulni, annak evente egy nagyrutin nem art. Amugy maganrendelok arlistait ha megnezed, ez olyan valami, amiert fizetni is erdemes.
2020. aug. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvos vagyok, én a 20 évesek esetén is pártolom az évi egy nagylabort. És nem kell érte fizetni, ha fizeted a TB-t én úgy gondolom ez jár.
2020. aug. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%

35 éves egészséges nő esetében a hatályos irányelvek, ajánlások szerint nem indokolt évente vérvételt csinálni, mert túl sokba kerül, nem költséghatékony. Öt évben egyszer viszont már érdemes. Tehát a kérdező kérédésére a válaszom az, hogy igen, indokolt. Nem is csak egy vérkép, hanem egy részletesebb labor.


[link]


Ez a "fizeted a TB-t, akkor ez jár" viszont egészen rosszul hangzik. Szerintem nem jár. Szükség lenne nemzetközi vizsgálatok, evidenciák, guideline-ok alapján kialakított protokollokra, amit a kamara minden orvos rendelkezésére bocsájtana, és keményen megkövetelné, hogy eszerint járjon el. Az "így szoktuk" meg "régen is mindig így csináltuk" indoklások felett szerintem eljárt az idő.


Természetesen senkit nem akarok megbántani, egyszerűen ez a személyes véleményem.

2020. aug. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%

Őszintén lesz.rom a véleményed már bocs.


Az orvoslás célja a megelőzés lenne, mert olcsóbb, megelőzni mint gyógyítani és a betegnek is jobb, ehhez azonban szűrés kell az oktatás mellé. Az öt éves szűrés 20 évesen is orbitális baromság. Öt év alatt 90-ről 30-ra eshet a vesefunkció, egy minimal change nefropátiában. Öt év alatt egy IFG diabétesszé fejlődhet. Öt év alatt végigjárhat szerencsétlen beteg 10 pszichológust, pedig csak némi levothyroxin kellene neki, mert alulműködik a pajzsmirigye... Aki ezt orvosként nem fogja fel az égesse el a diplomáját.

2020. aug. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
Mundjuk ügyel az az orvos, például. Vagy éppen szabadnapja van holnap. Amúgy meg semmi közöd hozzá.
2020. aug. 28. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
jó de mi van ha kiderül valami pl magas vércukor szint... jobb ezekről nem tudni és akkor békésen halsz meg..
2020. aug. 28. 06:31
 10/10 anonim ***** válasza:
95%

"jobb ezekről nem tudni és akkor békésen halsz meg.."


Vagy jobb tudni, némileg változtatni az életmódodon, esetleg napi 1 tablettát bevenni és 20 évvel tovább élni.

2020. aug. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!