Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tüdőszűrésre mehetek mell...

Tüdőszűrésre mehetek mell piercinggel?

Figyelt kérdés
Par hónapja csináltattam mindkét mellembe piercinget és esedékes lenne nekem elmennem alkalmassági miatt tüdőszűrésre,viszont az ékszert nem tudom kivenni és nem is szeretném mert félek,hogy beforr. Ilyenkor mi a teendő? Megcsinálják vagy elzavarnak?

2020. szept. 1. 09:26
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Nem csinálják meg.
2020. szept. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Hát.. előfordulhat, hogy így is megcsinálják (de nem sok esélyt látok én rá), de nem véletlen javasolják erősen az eltávolítását. Az ékszer “árnyékot” vet a röntgen képre és nem lehet tisztán megállapítani tőle, hogy minden rendben van-e. Magyarán totál tönkreteszi a vizsgálat célját.

Két dolgot tudok én javasolni: az egyik, hogy hívd fel őket, mondd meg mi a helyzet és kérdezz rá, hogy esetleg retrainer (bioplast, természetesen) használatával meg tudják-e csinálni. Megvan az esély rá, hogy erre is nemet fognak mondani, de nyilván érthető, nem fog félmunkát végezni az orvos.

Akkor viszont ott a másik opció: keresd fel a piercered. Nem fog örülni a kialakult szitunak, de szerintem simán kiveszi meg visszateszi neked, ha úgy alakul.

A lényeg az, hogy akármi is lesz, lassítani fogja a gyógyulási időt, sajnos.

De tényleg, én azt javaslom, hogy ne tőlünk kérdezd ezt, hanem a dokitól/piercertől, ők igazán jártasak ilyen téren. Én csak triviális tippeket tudtam adni:)

2020. szept. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, felhívom őket, aztán ha úgy van vizsgálat előtt pár perccel megpróbálom kipiszkálni magamból az ékszert.
2020. szept. 1. 12:31
 4/8 anonim ***** válasza:
Van ahol megcsinálják, van ahol nem, tényleg rossz lesz tőle a kép. Én anno műanyag ékszert tettem be, és úgy nem volt probléma.
2020. szept. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Szabál, szerint műanyag sem lehet benne, a mellkas röntgen lágyrészre van kalibrálva, sokszor még a ragtapasz is meglátszik. A kép nem lesz emiatt rossz, csak látszódni fog rajta, max a kezelőlapra ráírják, hogy nem lehetett kivenni. Ilyenkor más okból problémás a dolog, mert ha azon a részen nem egyértemű valami, akkor meg kell ismételni piercing nélkül, de az plusz még egy felesleges sugárzás.
2020. szept. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
*Szabály
2020. szept. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Felhívtam őket és mondtam nekik,hogy mellpiercingem van,kivegyem-e, a telefonos nő szerint nem kell,szóval remélem nem akkor fog kiderülni,hogy hoppá,ez baj lesz,mikor félpucér vagyok 😂
2020. szept. 3. 16:15
 8/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
51%
Valószínűleg jelzik a papíron a radiológus felé és ennyi, de én azt mondom, hogy jobb, ha kiveszed.
2020. szept. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!