Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Fizetni kell a Covid tesztért...

Fizetni kell a Covid tesztért a háziorvosnál?

Figyelt kérdés

1,5 hete nagyon gyenge vagyok, hőemelkedésem is volt, illetve még mindig van hasmenésem. Napok óta nagyon köhögök, alig tudom abbahagyni, csak a köhögéscsillapító segít.

Eddig nem akartam a háziorvoshoz menni, de nem leszek jobban. Ha úgy dönt, hogy Covid teszt kell, akkor fizetnem kell érte? Vagy hogy működik ez a folyamat?

21L



2020. szept. 2. 00:01
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
Háziorvoshoz tilos menni,felhívod,aztán majd elvisznek a mentősök....istenem... 19/F
2020. szept. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Nem viszik el a mentők. Kimennek hozzá tesztet csinálni.


Ez alapján nem kell neked fizetni, csak ha te önként akarod csinaltatni.

2020. szept. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%

Úristen, tele lehet az ország olyanokkal, akik hetek óta terjesztik a kórt, mert nem merik felhívni az orvost, nehogy fizetniük kelljen a tesztért!

😷🤒😷🤒😷

2020. szept. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kell fizetni a tesztért, ha külföldről jöttél, es karantent valtalanal ki
2020. szept. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Miert vinne el barkit is a mento, ha nem szorul korhazi kezelesre? 🤦‍♂️
2020. szept. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
39%
Kerdező, milyen egyeb tuneteket eszlelsz? Akar privatban megirnad nekem? Nekem is volt hasmenés kb 2 napig,azota ok. Fajt a torkom, de koptetovel es strepsilsel azt is legyőztem. Viszont mar harmadik napja folyik az orrom. Nekem enyhe hoemelkedesem volt. Sajnos nincs penzem, hogy teszteljem magam, de nem tagitok sehova a szobambol.
2020. szept. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
44%

Mivel nincs magas lázad, a köhögést csillapítja a gyógyszer, nem fog tesztet előírni a háziorvosod.

"ingyen" teszttel spórolnak.

A mostani kiugró fertőzés szám is azért lett, mert a hazautazóknak kötelező volt megcsináltatni a tesztet pénzért.

2020. szept. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

"Sajnos nincs penzem, hogy teszteljem magam, de nem tagitok sehova a szobambol."

Nagyon jól teszed, köszönjük (bármi is a bajod)! Mielőbbi teljes gyógyulást! 🙏

2020. szept. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%

Haziorvost kell folhivnod. Kikerdez egy ketfoivvel es az alapjan eldonti le kell e teszteltetni teged covid19re ha igen akkor vagy kimennek hozzad mintat venni (erre felszerelt mentovel, amiben nem a mento a lenyeg hanem.higy szkafanderben szepen levesziktoled a mintat). Vagy ha van még ilyen lehetoseg es autoval mast nemmegfertozve bekuldenek egy mintaveteli helyre korhazba/mobil (konteneres) mintaveteli helyre. De ha nem is ker neked tesztelest mert a tuneteid alapjan es az azt megelozo eletutad (voltal e az elmukt jet hetben kulfold0n talalkoztal e olyannal kozvetlen ismerossel aki az elmukt ket hetben volt kukfold0n vagy tudsz e olyanrol akivel talalkpztal es igazoltan koronavirusos volt mint akar kwsobb ez kiderult stb.) nem indokoljak higy a draga tesztet rad pazarolja az oep, akkor is azt fogja mondani maradj otthon es lehetoleg sehova ne menj es senkivel ne talalkozz. (Igaz alapbop betegen .indig igy kellene tennunk de ez mar reg homalyba veszett).

Rivid valasz: ha beteg vagy es hivod a haziorvost o eldonti jar e neked a covid teszt. Ha o dont neked semmibe nem fog kerulni. Ha azt mondja biztos nem vagy szerinte covieos akkor meg kereshetsz magadnak magan helyet es fizethetsz erte.

2020. szept. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!