Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Rendben van az, hogy a háziorv...

Rendben van az, hogy a háziorvosom a pszichés betegségem miatt hátrányosan megkülönböztet és nem ad orvosi ellátást?

Figyelt kérdés
Évek óta a nyílt munkaerőpiacon dolgozom, injekciós kezelésre rendszeresen eljárok, egy egészséges férfival élek harmonikus párkapcsolatban, kórházban 6 éve nem voltam, sőt táppénzen sem voltam a pszichés betegségemmel az utóbbi 6 évben. Mégis hiába járok a háziorvosom nyakára már 3 hónapja azzal, hogy megerőltettem a kezemet és fájdalmaim vannak (teniszkönyök), valamint a kardiológiai diagnózisomra (kéthegyű billentyű prelapsusa, és kamrai extrasystole), azokra is legyintett. Azt mondta, hogy én beképzelek magamnak mindig valamilyen fájdalmakat, ami a pszichés betegségem kivetülése. És hogy ha elküldene engem a mozgásszervi szakrendelőbe, azzal azoktól a betegektől venné el a lehetőséget, akik tényleg betegek. Na erre ti mit mondtatok volna neki?

2020. szept. 8. 22:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

Rendben, viszlát.


Aztan szó nélkül váltanék orvost. Egyszer már megtettem.

2020. szept. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Menj el egy másik orvoshoz és kéresd ki vele a mostanitol a kartonodat.
2020. szept. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Keresnék másik haziorvost és átkerném magam hozzá. Neked nem kell mondanod semmit az úk orvos intézi a papírjaid átkerülését. Sőt szerintem ez más neten megy manapság. Én is megjártam ugyan így és majdnem meghaltam a háziorvos miatt. Ez az egyetlen megoldás vagy fordulhatsu betegjogi képviselőhöz de annak úgyis letagad mindent.
2020. szept. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
20%
örök hiba elmondani az orvosnak a bajaidat
2020. szept. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az első hozzászólóval.

Én is megtettem, amikor hányaveti módon bánt velem -ráadásul jóval idősebb- doktornő, aki csak az enyémet helyettesítette, de mivel a szülési szabi hosszabb időre szól, én meg még egyszer nem viseltem volna el, a flegma stílusát, kikértem a kartonom, és még aznap más körzetit kerestem.

Szerintem, neked is váltanod kellene.

2020. szept. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%
Az a baj, hogy egyáltalán nem biztos, hogy találsz másik háziorvost, aki elvállal:( - de persze, egy problémát megér. Menj el magánba, ha muszáj.
2020. szept. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
6 pesszimistákra ne hallgass. Miért ne találnál. Előtte érdeklődj milyen a másik orvos. Nekem a rendelő portáján segítettek kihez érdemes menni. És nagyon jó háziorvost választottam.
2020. szept. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
27%
6 7-nek: nem pesszimista vagyok, hanem realista: én is így kezdtem (Budapesten), körbekérdeztem, hogy kihez érdemes menni, és úgy kivágott a "nagyon rendes orvosnő", mint annak a rendje; közölte, hogy mind tele vannak, és ne is álmodozzak másról, mint akihez házszám szerint be vagyok osztva. Pedig még be is ajánlott neki valaki, és én is egészségügyis vagyok:S - az a szerencse, hogy akihez tartoztam volna, épp nyugdíjba ment, és az utódja tényleg nagyon jó (én akkor költöztem oda, és még a régiről hallottam, hogy borzalmas, ezért szerettem volna máshoz bejelentkezni)
2020. szept. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Engem is volt aki elutasított aztán más meg elvállalt. Azért mert te pórul jártál meg se próbálja a kérdező? És ne kapjon ellátást? Egyébként aut is lehet mondani a haziorvosnak hogy betegjogihoz fordulsz ha nem ad beutalót. Van amelyik megijed.
2020. szept. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
54%
"de persze, egy problémát megér" - írtam, hogy azért próbálja meg. Vagy még az első kávé előtt vagy?
2020. szept. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!