Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Rendben van az, hogy a háziorv...

Rendben van az, hogy a háziorvosom a pszichés betegségem miatt hátrányosan megkülönböztet és nem ad orvosi ellátást?

Figyelt kérdés
Évek óta a nyílt munkaerőpiacon dolgozom, injekciós kezelésre rendszeresen eljárok, egy egészséges férfival élek harmonikus párkapcsolatban, kórházban 6 éve nem voltam, sőt táppénzen sem voltam a pszichés betegségemmel az utóbbi 6 évben. Mégis hiába járok a háziorvosom nyakára már 3 hónapja azzal, hogy megerőltettem a kezemet és fájdalmaim vannak (teniszkönyök), valamint a kardiológiai diagnózisomra (kéthegyű billentyű prelapsusa, és kamrai extrasystole), azokra is legyintett. Azt mondta, hogy én beképzelek magamnak mindig valamilyen fájdalmakat, ami a pszichés betegségem kivetülése. És hogy ha elküldene engem a mozgásszervi szakrendelőbe, azzal azoktól a betegektől venné el a lehetőséget, akik tényleg betegek. Na erre ti mit mondtatok volna neki?

2020. szept. 8. 22:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Igen :D
2020. szept. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A háziorvosok pénzt kapnak, ha felvesznek valakit, de válogatnak is, és itt jön be a "hátrányos megkülönböztetés". A bonyolult pácienseket, akik a nyakukra járnak, nem szeretik. Szemben azokkal, akik csak ritkán mennek. Válogatnak, megéri, nem éri meg.

Azt furcsának találom, hogy a szívdiagnózist is a beképzelt fájdalommal veszi egy kalap alá, hiszen az közvetlenül, pszichétől függetlenül meg lett állapítva. Ez már egy ok, hogy válts, vagy legalább utána kérdezz, mert vannak azok a kivételes esetek, amikor a páciens panasza is kell ahhoz, hogy egy diagnózis a kezelendő kategóriába essen. Sok panaszmentes betegséget nem kell kezelni a protokollok szerint.

A protokoll egyébként nagy mumus. Létezik olyan fogalom, hogy fődiagnózis, amit előre kell venni, és előbb azt kezelni. Sok pszichiátriai betegség is ilyen, addig nem lehet komolyan venni a többit. Ezzel azt akarom mondani, hogy lehet, nem személyes a dokival a problémád, készülj fel, hogy egy másik is ezzel jön elő.

Amit javaslok, hogy nézz utána, akár itt a gyakori kérdéseken vagy a kardiológusodnál telefonon, hogy a szíbetegségedet érzékelhető tünetek nélkül mennyire fontos kezelni. Lehet, hogy tünetmentesen nem foglalkoznak vele máshol is, és a pszichés diagnózisod miatt az érzékelt tüneteket figyelmen kívül kell hagyják. Ilyenkor számíthatsz arra, hogy egy másik orvos is ugyanazzal jön. De ne így legyen!

Amit javasolok, hogy a teniszkönyök miatt magánrendelésen szerezzél diagnózist, és írasd bele a pszichés betegségedet is, mert az teszi feddhetetlenné, mert akkor objektív módon kellett születnie. Nézz utána, hogy a szívproblémád komolysága függ-e az érzékelt tünetektől. Ha nem, válts orvost. Ha igen, magánorvosnál próbálj beszerezni olyan súlyosbító adatot, amitől mindegy lesz, hogy mit érzel, mindenképp komolyan kell vegyenek.

2020. szept. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nekem is van pszichés betegségem. A haziorvos mégsem vesz fél vállról. Ad beutalót mindenhova.

Mondjuk a prolapsussal meg az extrakkal nem nagyon tudnak mit csinálni a kardiologián. Ha csak 1 vagy 2 a prolapsus akkor nem igényel teendőt. 2 évente ajánlott a kontroll és annyi. De 2 évente igenis adjon beutalót a haziorvos rá. Mert ez a protokoll és ez független minden mentális diagnózistól. Ha fáj a könyököd arra próbálj valami fajdalom és gyulladascsökkentő kenőcsöt használni és végig gondolni mit csinálsz amitől ez kialakulhatott. Mindennel ne futkossunk azonnal az orvoshoz. De ha ez nem nyújt megoldást akkor bizony ha ő nem tud segíteni tovább kell hogy küldjön és nem szabad hagynod lerázni magad

Fizeted a tbt jár az ellátás. Én nem vagyok a magán híva ilyen esetben. Miért fizessen magánt mikor fizeti a tbt. Az mas ha valaki gyorsabb ellátást akar. Akkor indokolt a magán, ilyen esetben nem. Mert a háziorvos a kapu mindenhez innentől mehet szegény mindenhova maganba ami alaphangon 25 alkalmanként. A könyököddel a sebészetre is elmehetsz. Oda nem kell beutaló és adhatnak ott beutalót neked. Így megkerülöd a hazidokit. Néha leleményesnek kell lenni.

2020. szept. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ja és a mentális bajodat ne hangoztasd sehol mert sajnos ma nagy divat a rossz és munkajukba belefásult orvosok körében hogy elintézik a beteget azzal hogy pszichés a baja. Aki ilyet mond attól menekülni kell.
2020. szept. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!