Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha elmegyek bőrgyógyászatra...

Ha elmegyek bőrgyógyászatra megnézetni egy szemölcsöt, arra a napra kapok onnan betegszabis papírt?

Figyelt kérdés

2020. szept. 16. 14:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A háziorvosod írhat ki betegszabira.
2020. szept. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Meg akartam úszni a háziorvost, mert a bőrgyógyászatra nem kell beutaló és nem is igazán szeretem azt a csávót, de akkor ezek szerint kikerülhetetlen.
2020. szept. 16. 14:47
 3/15 A kérdező kommentje:

Ez alapján igazolhatja az SZTK-s doki:


Ki igazolhatja a keresőképtelenséget?


A biztosított keresőképtelenségét az Egészségbiztosítási Alapból finanszírozott egészségügyi szolgáltató (intézmény) szerződésben nevesített orvosa igazolhatja, tehát magánorvos nem jogosult a táppénzhez szükséges keresőképtelenség igazolására.


A keresőképtelenség, illetve a keresőképesség elbírálására jogosult (szak)orvos:


a háziorvos,

a házi gyermekorvos

a járóbeteg-szakellátás orvosa, ha az intézményvezető erre feljogosította és területileg vagy a háziorvos beutalása alapján a beteg ellátására illetékes

az ideggondozó, ha az intézményvezető erre feljogosította

a bőr- és nemibeteg-gondozó, ha az intézményvezető erre feljogosította

a tüdőgondozó, ha az intézményvezető erre feljogosította

az onkológiai gondozó szakorvosa, ha az intézményvezető erre feljogosította

az egészségbiztosítási pénztári feladatkörében eljáró fővárosi, illetve megyei kormányhivatal (továbbiakban: kormányhivatal)

a kormányhivatallal felülvéleményező tevékenységre szerződött főorvos.

A kórházi kezelés időtartamára a kórház igazolja a keresőképtelenséget (a kórházi ápolást és azt is, hogy a szülő a gyermeke mellett tartózkodott a kórházi kezelés idején). Az egynapos sebészeti, a kúraszerű ellátás, a járóbeteg-szakellátás keretében végzett nappali ellátás és a járóbetegként igénybe vett komplex fürdőgyógyászati ellátás idejére a háziorvos igazolja a keresőképtelenséget.



Volt már valaki, akinek nem kellett azért a papírért külön a háziorvoshoz rohangálnia?

2020. szept. 16. 14:52
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Nem. Ugyan miért kapnál? Egy bőrgyógyászati vizsgálat nagyon max fél óra, nem kell miatta otthon maradni. A bőrgyógyászaton kérhetsz egy rendelésen megjelent igazolast, azt leadhatod a munkalehyeden, igazolva azt az egy óra távollétet, de táppénzre, betegszabadságra nem vagy emiatt jogosult.
2020. szept. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
De te nemnvagy keresőképtelen bakker.
2020. szept. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog kiírni. Igazolást kaphatsz, de táppénzt nem.
2020. szept. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
NEM!
2020. szept. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a munkahelyemen nincs ilyen, hogy fél nap szabi vagy hogy elmegyek 1-2 órára. Ha ilyesmi elintéznivalónk van, akkor teljes napot ki kell venni nálunk. Ráadásul másfél óra a lakóhelyemtől a munkahelyem, a rendelés meg pont úgy van, hogy a munkaidőm több mint fele elmenne azzal, ha elmegyek az orvoshoz. Így akkor szabit kellene kérnem, de mivel azon meg már nem nagyon van, így maradna az 1 nap kiíratás orvossal. Vagy hát akkor a szemölcs marad... :(
2020. szept. 21. 08:19
 9/15 anonim ***** válasza:
Nos, akkor a fennmaradó lehetőség: magánorvos
2020. szept. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Megoldódott! Felhívtam a háziorvosomat, elmondtam neki, hogy ez van, azt mondta, hogy ha majd tudom az időpontot a bőrgyógyászatra, akkor jelezzem felé és ő aznapra ad nekem táppénzes papírt, csak el kell mennem majd érte aznap. :)
2020. szept. 21. 10:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!