Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha nem szeretném kiváltani az...

Ha nem szeretném kiváltani az eRecepre felirt gyógyszert (amit elvileg rendszeresen szedni kell, de igen drága) akkor azt az orvos tudja ellenőrizni, hogy kiváltottam e?

Figyelt kérdés
2020. szept. 16. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2020. szept. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudja,de ha csak nem a zártorsztályról írkálsz senkit nem lehet kényszergyógyszerezni ,szóval következménye nem lesz .

Legalábbis jogi értelemben,nem egészségyügyileg

2020. szept. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Ahelyett, hogy sunnyogsz, beszélj az orvossal, hogy anyagilag ez a gyógyszer nem fér neked most bele, próbáljatok ki olcsóbb, más gyógyszert.
2020. szept. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az lenne a legjobb, ha beszélnél erről az orvossal. Talán tud felírni másik gyógyszert, ami olcsóbb, és kevésbé jó, de még mindig jobb, mintha nem szednél semmit. Vagy valami támogatást vagy kedvezményt intézni. Vagy azt mondja, hogy szedd kisebb dózisban (de egyenletesen). Tudom, hogy kellemetlen az ilyet fölvállalni, de most az egészségedről van szó, ez nagyon fontos. Minden lehetőséget meg kéne próbálnod.
2020. szept. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nos..az a helyzet hogy a gyógyszert már évek óta kellene szednem mivel elvileg amikor leszázalékoltak, felírták, annak már 10-15 éve. Az elején szedtem is, de aztán nagyon nem tett jót nekem, rengeteg mellékhatással, viszont a doki mást nem tud helyette sajnos. Igy azóta is felirta de nem kellett E receptre, így ha nem váltottam ki sem volt gond. (mellesleg a gyógyszer hiányát nem érzem meg, tehát ebből a szempontból nem lényeges) Most már a legutóbbi alkalommal eReceptes volt, így kiváltottuk. A leszázalékolás kontrollnál természetesen látniuk kell hogy még folyamatosan szedem. Nos ezért kérdeztem hogy ha nem váltom ki mi lesz (mert igen drága ahhoz hogy kiváltsam de nem szedem) Nem tudom érthető voltam e....
2020. szept. 16. 18:39
 6/9 anonim ***** válasza:
Pszichiátria?
2020. szept. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja,hát a leszázalékolás azért elég lényeges információ .

Sajnos én nem tudok biztosat mondani,de a tippem az,hogy ilyen esetben utána néznek ,és ha esetleg nem váltod ki az problémát okozhat a leszázalékolás felülvizsgálatánál,ugyanis egy pár éve elég szigorúak ilyen tekintetben .

2020. szept. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az orvos nem ellenőrzi kiváltottad e.

A gyógyszertárban kérdezd meg,van e helyettesítője ?

Van olyan,hogy ugyan ez a hatóanyaga,csak más a gyártója,a neve,csak a Tb nem támogatja .

Aztán olyan is van,a doki azért írja ezt fel,mert érdekelt a mennél több eladásban.

Az is lehet,hogy szakorvosi engedély kell a felírásához,hogy olcsóbb legyen.

2 gyógyszerrel voltam így,aztán a gyógyszerész kioktatott.

Az öt ezer ft os gyógyszerem csak 492 lett.

2020. szept. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező ez milyen gyógyszer? Orvosként kérdezem. Egyébként mindent meg tudunk nézni.
2020. szept. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!