Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyermek orvostól felnőtt...

Gyermek orvostól felnőtt háziorvoshoz átjelentkezés, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Csak hogy legyen tiszta a sztori mindenkit elnevezek (gyerek h.orvos: Éva, akihez mennék: Béla, aki átvett: Júlia). 3 hét múlva töltöm a 19-et. Mai napig úgy tudtam, hogy Éva még az orvosom, de az ügyfélkapuba láttam, hogy nyáron átadott már az Júliának. Tavasszal akartam átjelentkezni Bélához, de ez a vírusos dolog bezavart és később már elfelejtettem, nyáron meg szóba jött még Júlia, így megint elmaradt, mert gondolkoztam, hogy kihez. De közben július elején át lettem adva Júliának (ez csak ma láttam). A héten pedig beszéltem Évával a vírus kapcsán és semmit sem említett ebből az egészből, hogy már nem őt kéne hívnom és szintén aznap a szüleimnek sem mondták, pedig ők is beszéltek vele. Az biztos, hogy Bélánál vannak a szüleim, nagyszüleim és tulajdonképpen az egész család. Szóval mindenkinek minden nyavajáját tudja és ismeri, ami azért lássuk be jó dolog, így egyszerűbb összerakni 1-1 betegségnél a képet vagy célzottan olyan vizsgálatot kérni... És én most már szívem szerint Bélához mennék (Júliával sincs semmi baj, nála voltam üzemorvosin...), mert ebben igaza van a családomnak, hogy előttem kb már mindenkit ismer... Béla praxisa igen csak tele van, de a családtagokat átveszi, ezt mindig elmondta a szüleimnek és a nagyszüleimnek is. DE Júliától Béla nem veszi át a betegeket és fordítva, mert egy rendelő és egymást helyettesítik és mit tudom én mi a pontos oka, de az biztos, hogy nem én választottam Júliát, hanem Éva átadott neki. Júliánál nem voltam betegség miatt, nem is beszéltem még vele ilyen miatt, hivatalosan mint háziorvos még nem kezelt. Szóval ilyen esetben nem tudom átvenne-e Béla. Kicsit bonyolult, meg én is elcsesztem, de ti mit tennétek? Maradnátok vagy mennétek, illetve engem nem kellett volna értesíteni bárkinek arról, hogy már máshoz tartozok?
2020. szept. 19. 11:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Szabad háziorvos választás van, tehát oda mész ahova akarsz.

Én pl a lányomat már 5 évesen ahhoz a dokihoz hordtam (szerencsére csak ritkán) akihez én is járok, bár ott abban a faluban minden anyuka oda hordta, pedig nem gyerekorvos, mégis ovisok is hozzá jártak. Elköltöztünk januárban, orvost nem váltottunk, nem is szándékozunk, a lányom azóta már 11 éves, és bár kocsikázhatok oda-vissza 40 km-t, nem váltunk.

Ahhoz az orvoshoz menj, akiben megbízol.

2020. szept. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Folyt.köv.

Én olyan orvoshoz semmi szín alatt nem járnék ahova a családtagjaim is járnak. Igaz, szüleim már nem élnek, de nagymamám, nagynéném, unokatestvéreim, öcsém igen, mégis mindannyiónknak más az orvosa. Érdekes, gyerekem apjának x vàrosban van, lányomnak és nekem y faluban, páromnak z faluban ahol exével élt. Párom anyjának a közeli vàrosban, tehát mondhatom azt minden túlzás nélkül, hogy a családtagoknak egészen a közeli rokonokig bezárólag mindenki máshoz jár. Kvázi Heves megyében sok ponton "megjelenünk" a családból, rokonságból.

De mondom, ezt neked kell eldönteni.

2020. szept. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Évát kérdezd meg, hogy oda tartozol-e még, szerintem 19 éves korodig oda tartozol, ha nem, akkor lehet Júliával jobban jársz, nem kell órákat várni a rendelésen ha nincs annyi betege, mint Bélának.
2020. szept. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!