Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért mondják hogy az orrot...

Miért mondják hogy az orrot is befeggye a maszk?

Figyelt kérdés

Azt értem, hogy a szájra kell, hogy ne fertőzz meg másokat amikor köpködsz beszéd közben, de az orron nem jön ki nyál. A maszkon meg simán átfúj a koronavírus. Ugyanakkor viszont a szemet nem fedik le pedig ott jobban elkapod mert alapból vizes az egész.


Az a lényeg, hogy az emberek érezzék hogy fontos figyelni egymásra a koronavírs miatt? Ha maszkot hordanak, biztosan kezet is mosnak majd?


2020. szept. 21. 15:52
1 2
 1/16 anonim válasza:
54%
Nem csak arra kell, hogy ne fertőzz meg másokat, hanem hogy te se kapd el. Gondolom nem a szádon veszed a levegőt, ugye? Az orrodon át simán belélegezheted a cuccot. Ha kilóg az orrod a maszkból, kb annyi értelme van, mintha az alsógatyádból kilógatnád a khm.
2020. szept. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Befedje..
2020. szept. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%
Mert kifújod a levegőt, és ha kimegy egy apró csepp taknyod, akkor már fertőzhetsz. És te is meg tudsz így fertőződni.
2020. szept. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%
Miért jó visszalélegezni a kilélegzett meleg levegőt, ami a maszkban bennragad? Engem konkrétan az összecsuklás kerülget olyankor, pedig nem vagyok ájulós.
2020. szept. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
18%
Nem jó, de van jobb? Sok a hiszti
2020. szept. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
37%
#4, a maszk alatt mondjuk marad egy deci levegő, a tüdőd meg több liter. Az orrüregben meg a légcsövedben is marad egy csomó levegő, ami már egyszer járt a tüdődben, és most megy vissza. Az a kicsi plusz, ami a maszk alatt marad, már nem sokat számít. Pszichoszomatikus okból van, ha ennyire rosszul érzed magad (a dolog kellemetlenségét persze nem vitatom). Jónak nyilván nem jó, kérdezhettél volna egyenesen is.
2020. szept. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"kérdezhettél volna egyenesen is."


6: Ezt nem értem.

A kérdésről jutott eszembe, hogy mennyire zavaró a forró levegő az orrom körül a maszk alatt.

2020. szept. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
28%

Miért jó visszalélegezni a kilélegzett meleg levegőt, ami a maszkban bennragad?

egyenesen: Rossz kilélegezni a maszkban a levegőt?

2020. szept. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
#4 és #7: Azért írtam, hogy nem volt egyenes a kérdés, mert a kérdésedben implicit olyan dologról írtad, hogy jó, ami - számodra is - nyilvánvalóan nem jó. Sőt, akár úgy is lehetett érteni, hogy szerinted a kilélegzett levegő egy részének visszalélegzése a fő előnye és célja a maszkhordásnak. Ilyesmi kérdésekkel elég jól lehet manipulálni, egyenes embereknek ajánlott kerülni őket.
2020. szept. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

1 Nem csak arra kell, hogy ne fertőzz meg másokat, hanem hogy te se kapd el. Gondolom nem a szádon veszed a levegőt, ugye? Az orrodon át simán belélegezheted a cuccot. Ha kilóg az orrod a maszkból"


Ezt nagyon rosszul tudod. A maszk csak arra jó, hogy másokat a nyálon keresztül talán ne fertőzz meg. A koronavírus átfúj rajta gond nélkül mivel sokkal kisebb a maszk száltávolságánál.


3 Mert kifújod a levegőt, és ha kimegy egy apró csepp taknyod, akkor már fertőzhetsz. És te is meg tudsz így fertőződni."


Erre nem gondokltam

2020. szept. 21. 18:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!