Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szegeden, hol van bőrgyógyásza...

Szegeden, hol van bőrgyógyászat? Oda beutaló kell? Illetve kell időpontot foglalni?

Figyelt kérdés

2020. szept. 23. 18:11
 1/6 anonim ***** válasza:

A google 1. találata a Szeged bőrgyógyászat keresőszavakra:


[link]

2020. szept. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem kell beutaló
2020. szept. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De kell beutalo
2020. szept. 24. 13:22
 4/6 anonim ***** válasza:
48%

Nyilván neked van igazad, én csak a hatályos jogszabályt tudom idézni:


"217/1997. (XII. 1.) Korm. rendelet

a kötelező egészségbiztosítás ellátásairól szóló 1997. évi LXXXIII. törvény végrehajtásáról


2. § (1) * A biztosított - az Ebtv. 20. § (4) bekezdésében meghatározott eset kivételével - orvosi beutaló nélkül is jogosult igénybe venni


a) szakorvosi rendelő által nyújtott


aa) bőrgyógyászati,


szakellátást."


Nincs benne, hogy kivéve Szegeden


Ettől függetlenül kérhetnek, csak nem jogosan. A törvény szerint beutaló nélkül is fogadniuk kellene. Lehet, hogy ők nem olvasták a törvényt. Végül is még csak 23 éve van hatályban.

2020. szept. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én ma hívtam fel őket😃😃😃😃😃 Ok mondtak, h csak beutalóval mehetek
2020. szept. 24. 20:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Elég szomorú, hogy ennyire nincsenek tisztában a törvényekkel. Vitatkozni nem érdemes velük, vigyél beutalót.
2020. szept. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!