Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha valakinek nincs TB-je és...

Ha valakinek nincs TB-je és nem jogosult semmilyen ellátásra (se FHT, se nyugdíj), hogy tudja megoldani, hogy ne kelljen az orvosi ellátásért fizetni?

Figyelt kérdés

2020. szept. 30. 17:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%
Sehogy. Én háziorvosként úgy ki fogom fizettetni az ellátást a sz.rháziakkal mint a pinty. Amint belép az ajtón 5000. Bunkó élősködők!
2020. szept. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%
Miért nem azt kérdezed, hogy hogyan tudnád utólag befizetni, amivel elmaradtál?
2020. szept. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
Elsővel értek egyet. Kórházban dolgozom, minden egyes gézlapot ki fogok számlázni.
2020. szept. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Helyes. 2x is! Paraziták.
2020. szept. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Ahol az FHT-t (aktív korúak ellátása - foglalkoztatást helyettesítő támogatás) megállapítják ott lehetőség van kérni egészségügyi szolgáltatásra való jogosultságot is amit az állam 1 évig átvállal.


Feltételei, hogy a családban (szülők nem számítanak bele) az egy főre eső jövedelem ne legyen több mint ~34 ezer forint, illetve azon az ingatlanon kívül ahol él (ha van másik ingatlana) akkor annak az értéke ne haladja meg a ~2 milliót, gépjármű esetén a ~800 ezret + a bankszámláján se legyen ennél több pénz.


Illetve, ha nyugdíjra nem jogosult, de a korhatárt már betöltötte akkor időskorúak járadékát is lehet igényelni amiben szintén benne van a TB is.


Mindkettőt a lakóhely szerint illetékes járási hivatal állapítja meg, náluk kell érdeklődni/hozzájuk kell beadni a kérelmeket.

2020. szept. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
Most már nem tudja megoldani sehogy szerintem, januártól meg pláne nem tudja majd. Max. a sürgősségi ellátást nem kell kifizetni, bár hallottam olyat, hogy utólag azt is kérhetik majd.
2020. okt. 1. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
Úgy tudja megoldani, hogy fizeti a havi járulékot.
2020. okt. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
#1 Nehogy a kést beléd állítsák majd báttya.
2020. okt. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
42%
Köszi, szerencsére nem Borsodban tevékenykedek. Itt azért ennek felénk kicsi a esélye.
2020. okt. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Dudok Andrásné ***** válasza:
85%
Én már eddig is hazazavartam volna a szülészetekröl azokat a kismamákat,.akik napi 10 szer kisétáltak cigizni csapatosan.
2020. okt. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!