Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Végeztem a sulival már fél...

Végeztem a sulival már fél éve viszont még nem dolgozom, nincs bejelentett munkahelyem. Kell fizetnem esetleges orvosi ellátásért?

Figyelt kérdés
2009. jún. 16. 11:25
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
A tanulói jogviszony megszűnése után 45 napos türelmi idővel még élt a biztosítás. Ha ez lejárt és megállapodás alapján nem fizetsz az APEH felé havi 4.500,- Ft-ot akkor nincs ingyenes ellátásra való jogosultságod.
2009. jún. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Magyarországon?! ingyen semmit nem kapsz...:( be kell menni az apeh-hoz, ott a 09T1011-es nyomtatványt kell kitölteni, beadni, és ott helyben adnak egy csomó csekket, havonta 4500-at befizetsz (én visszamenőleg is befizettem, asszem muszáj, de ezt kérdezd meg)...és majd egy határozatot kapsz postán, amihez megintcsak adnak egy nagy rakás csekket...(én 2 hónaig voltam munka nélkül, de kaptam 15db csekket- tiszta vicc)
2009. jún. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyszerre kell befizetni az elmaradt összeget?
2009. jún. 16. 11:56
 4/9 anonim válasza:
47%

Én most voltam egy előadáson, ahol elmondták, hogy a diákigazolvány érvényességének utolsó napjától számított 45 napig még biztosított és csak a 46. naptól kell fizetnie. Pl. júniusban végzett valaki, akkor a diákja okt. 31-ig még érvényes, ehhez jön a 45 nap, tehát dec. 6-ra kell először fizetnie. Tavaly 145 Ft/nap, idén 150 Ft/nap.


H.

2009. jún. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
47%

Azaz tavaly havi 4350 Ft, idén 4500 Ft.


H.

2009. jún. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%
Ha nem voltál közben orvosnál, akkor nem kell visszamenőleg fizetned! Pl. ha holnap bemész az APEH-hez, és kitöltöd a papírokat akkor meg fogják kérdezni, hogy hányadikától szeretnéd. (Nálam így volt. 5-én mentem be, de én 1-től "kérem") 4500 FT jelenleg a havi díj, amit mindig tárgy hó 12-ig kell feladni.
2009. jún. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem kell fizetni! Az én fiam is ugyanebben a cipőben jár,s elmentünk a jegyzőhöz(faluban lakunk),ahol kértük,hogy szociális rászorultsági alapon ne kelljen fizetni. Vinni kellett azt a kis könyvet,amit a munkanélküli központban(lehet más a neve most,de remélem érted!)adtak,bizonyítva,hogy keresel munkát. Egy évig érvényes,de gondolom utána meghosszabbítják,ha nincs meló.

Ha netán kötekednek,hogy a szüleidnek mennyi a bérük,mondd azt,hogy épp csak hogy megélnek. De nem hiszem,hogy megkérdezik,csak úgy leírtam,minden eshetőségre gondolva!

Azon a forma nyomtatványon is rajta van ez a lehetőség,csak nagyon apró betűkkel!

Mindenkinek javaslom,hogy kérje ő is!

2009. jún. 17. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem voltam orvosnál az eltelt idöben akkor remélem nem is kell visszamenöleg fizetni.
2009. jún. 17. 12:24
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
én írtam, hogy befizettem az elmaradtakat, nekem van havi gyógyszerem, ezért jelzett a gyógyszertárban, hogy van egy kis probléma, de jó tudni, hogy "nem fúrnak olyan mélyre"...
2009. jún. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!