Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Belső fül MR- nél mindig...

Belső fül MR- nél mindig adnak kontraszt anyagot?

Figyelt kérdés
Olyan írjon, aki már volt belső fül MR-en légyszi!
2020. okt. 1. 13:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt még belső fül MR vizsgálatom. Viszont volt sok CT-m és egyéb MR viszsgálatom rákos lévén. A kontrasztanyag adása függ a beutalás indokától. Értsd: daganat, kötőszöveti elváltozás, sérülés stb.

A kontrasztanyag segítségével könnyebben láthatóvá válnak a lágyrészek és az erek állapotai, pontosabb képet ad egy elváltozás helyzetéről, méretéről és típusáról. Tehát, ha indokolt... kapsz.

2020. okt. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igen ezt mind tudom.


Megkérdezhetem, hogy milyen érzés az MR kontraszt anyag? Tényleg rosszul lehet utána az ember? Te mit éreztél?

2020. okt. 1. 15:46
 3/14 anonim ***** válasza:
Semmit nem éreztem. Semelyik vizsgálatnál. Mr-nél gadoliniumot kaptam, ct-nél meg jódos témát. Ittamis, vénásan is volt minden. De mondom még 1x semmit nem éreztem. Nyugi nem lesz semmi gáz.
2020. okt. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2020. okt. 1. 20:02
 5/14 anonim ***** válasza:
Azt még végszóként mondanám, hogy baszott hangos a vizsgálat. ... és kellemetlen lehet, ha klausztrofóbiád van, ugye benne a csöben mozdulatlanul... Ha nem tudod van-e, ott kiderül azt megígérhetem. :)
2020. okt. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Voltam már 3 MRI vizsgálaton, szóval azt a részét tudom milyen...

A kontraszt anyagtól félek, mert még sosem kaptam...

2020. okt. 2. 14:26
 7/14 anonim ***** válasza:
Semmi az egész. Lemegy a natív vizsgálat, gép leáll, ápoló bejön ,betolja a cuccot vénába, folytatódik a vizsgálat. Ha valami csoda folytán mégis éreznél valami furcsát: rossullét, allargiás reakció stb... szól a beépített mikrofonon át hallani fogják és megszakítják a vizsgálatot eé ellátnak, ahogy kell. Még 1x mondom: nyugi nem lesz gond.
2020. okt. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
*szólsz.
2020. okt. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Okes!:)
2020. okt. 2. 17:22
 10/14 anonim ***** válasza:
MRI a neve egyébként
2020. okt. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!