Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha koponya MRI-n nem kaptam...

Ha koponya MRI-n nem kaptam kontraszt anyagot a vizsgálat közben, akkor nagy eséllyel kizárható az agydaganat?

Figyelt kérdés
Csak megnyugtatas keppen kerdezem, 2 nap mulva lesz eredmenyem.
2019. nov. 5. 19:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól függ mire vizsgáltak. Ahány kórság annyi féle vizsgálat van. Más egy epilepszia, sclerosis, sima fejfájás, terfoglalo folyamatok protokollja.
2019. nov. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Metionin ***** válasza:
100%
Először általában kontraszt nélkülit csinálnak és ha azon vmi gyanús, akkor ismétlik kontrasztanyaggal.
2019. nov. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nyilván nem 100%, de azért jó jel, ha nem adtak kontrasztanyagot. Én direkt ezért is nem ígérek meg senkinek még gyerekeknek sem, hogy nem lesz kontrasztanyagos a vizsgálat, mert sajna szaladtam már bele olyanba, hogy kijelentettem, hogy nem lesz, aztán mégis muszáj volt adni.



Alapvetően egy technikusnak sem kötelező észrevenni egy daganatot, mert vannak olyan daganattípusok amik vagy nagyon picik elég sokáig, vagy olyan az elhelyezkedésük, hogy nehéz kiszúrni vizsgálat közben. De a legtöbb ilyen "meglepetésszerű" daganatot elég könnyű látni az MR-en, vagy legalábbis azt hogy valami nem stimmel és onnantól kezdve szerintem óriási hiba elengedni a beteget anélkül, hogy rendesen kivizsgálnánk (még akkor is, ha úgyis vissza lenne hívva a beteg). A legtöbb helyen tapasztalatom szerint az a szabály, hogyha valami olyat lát a technikus a képen, ami nem volt várható a beutaló alapján, akkor a radiológusnak szólni kell és ő majd eldönti, hogy kell-e kontraszt és/vagy egyéb kiegészítés.

2019. nov. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!