Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Állandóan székelési ingerem...

Állandóan székelési ingerem van, és a közérzetem is ritkán jó stb. Hova forduljak?

Figyelt kérdés

25/F


Ami elsősorban nagyon rossz, hogy nincs reggel székletem, csak kicsit később munkában már 10 óra körül. De ha azt elvégzem akkor is egésznap székelési ingerem van, folyton azon gondolkozok mikor menjek el mosdóba. De leülök és van, hogy semmi nem jön vagy nagyon kevés. De az inger akkor is megmarad. De van amikor (nyilván akkor ha közösségbe elmegyek mindentől távól), hogy az inger egyszer csak éles riasztásba vág át és 10 percem van mosdóba érni. Ekkor se űritem ki magam rendesen akkor is utána (közbe is) úgy érzem, hogy van bennem még és az inger is megmarad. Ritka az amikor nem is gondolok rá mert egyáltalán nincs inger rá.

Amikor van széklet akkor teljesen normális: nincs vér, vagy bármi más. Hasam se fáj sehol, semmim se fáj. De pl egy nagy szilárd széklet ami után inger nélkül állok fel, nagyon nagyon ritka.

Igazából ez már nagyon régóta tart. De mintha az elmúlt fél évbe sokkal jobban jelen van.


Ami fontos lehet:

-Emelett nagyon sokszor levert vagyok, semmi kedvem a társasághoz, semmihez nincs kedvem. Kedvtelen vagyok. Haverokkal, szüleimmel is bunkón viselkedek. Mindent halasztok, vagy lemondok ha tudok. Dolgozni is egyedül szeretek. A munka jó, az szeretem, de ha valaki belebeszél, hogy csináljam fel tudok robbani, vagy ha valami kis dolgot is elrontok benne rettenően lever akár több napra.


-Étkezésem d.u 4-ig ugymond rendszeres. Minden napra rendelem az ételt. Elsősorban laktózmentest. Reggelire zsemle csak szalámival, délbe ebédre amit rendeltem, de este összevisszaság van ami van itthon. 6 óránál ritkábban alszok többet, de van, hogy hazaesek iszonyat fáradtan és d.u 6 tól másnap 6ig alszok. De akkor is iszonyat fáradt vagyok meg nehezen kelek.


Összeségében a székelesi zavarok és a levertség kedvtelenség jellemez.


Ja és szerintem dagadt vagyok, meg mozgáshiányos nagyrészt. Bár nem futok, meg nem gyúrok, de azért mozgok pl autószerelés vagy kertimunkák de semmi rendszeres.


Illetve atópiás dermatitiszem van, excéma. Elméleteileg ez is közre játszhat. Nagyon ritkán szteroidos kenőcsel kenem de az tényleg nagyon ritka. Évi 1x.


Merre induljak el? Allergia vizsgálat? Étkezési tanácsadó? Edzés? Milyen orvoshoz tudok fordulni? Házi orvos vagy van más?



2020. okt. 4. 16:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Háziorvos, mert ő ad minden más orvoshoz beutalót, ahova menned kellhet.
2020. okt. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Amugy nem lehet psziches? Ha nem munkahelyen vagy, akkor is van? Mi van, ha annyira raalltal tudat alatt, hogy az ingert te produkalod, es a szekletnek nincs ideje egy darabba osszeallni. Mert amugy sok kis darabkabol a vege fele all ossze.
2020. okt. 5. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!