Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ilyenkor hogyan kell eljárni?

Ilyenkor hogyan kell eljárni?

Figyelt kérdés

Mindig stresszeltem az orvosnál, ezért mindig felmegy a vérnyomásom 140-150/85-90 környékére, a pulzusom pedig 85-90-re. Egészen kiskorom óta ez van, többször voltam kardiológiai kivizsgáláson, de mindig az lett az eredmény, hogy pszichés eredetű, magas vérnyomás nem igazolható.

Nemrégiben váltottam háziorvost, teljesen más vizsgálat alatt megmérte a vérnyomásom, és az előző eredményeim ellenére is azt mondta, hogy ez nem normális, felírta a vérnyomáscsökkentőt. Először elkezdtem szedni, mondván ő az orvos, de ahogy felkaros vérnyomásmérővel rendszeresen mérni kezdtem 105-110/55-60 körül volt általánosan a vérnyomásom 60-65-ös pulzussal, így visszamentem, hogy szerintem nagyon lehúzza. Az orvos ismét megmérte a vérnyomásom, az ő gépe 135/70-et mért 80-as pulzussal és kijelentette, hogy ez még magas, lehet lejjebb húzni, biztos az én vérnyomásmérőm a rossz és emelte a gyógyszeradagot. Akkor más vérnyomásmérővel is megpróbáltam, az emelt adaggal még kevesebb volt a vérnyomásom, de amikor visszamentem, akkor az orvos azt mondta, hogy az ő vérnyomásmérője jó, ő azt mérte, hogy magas a vérnyomásom. Próbáltam tőle beutalót kérni a kardiológiára, hátha ott nem 2-3 egyszeri mérés után diagnosztizálnak, de azt mondta, hogy ez nem indokolt, mert ő is meg tudja mérni. Ekkor döntöttem úgy, hogy elhagyom a gyógyszert, több felkaros vérnyomásmérővel is mértem, azóta is napi legalább egyszer megmérem diagnosztikai minőségű eszközzel, amit emiatt szereztem, de mindig 120 és 130 között van a szisztolé, 65 és 75 között a diasztolé, a pulzus pedig 80 alatt.

Egyébként nem én vagyok az egyetlen ilyen, az egyik ismerősömnek is magas vérnyomást diagnosztizált egyszeri mérés után autóvezetői alkalmassági vizsgálaton 130/80-as vérnyomásra, amikor egyébként inkább alacsony neki. Egyből fel is írta neki a vérnyomáscsökkentőket.

Most már úgy gondolom, hogy hozzá hiába megyek vissza, vagy lecsesz, hogy nem szedem a gyógyszert, vagy ismét azt mondja, hogy az ő mérése alapján magas a vérnyomásom.

22/F


máj. 3. 14:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát vidd be a korábbi leleteidet az orvosnak.
máj. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Annyira nem vészes, de valóban nálad ez magas volt anno. De pont emiatt szoktak vérnyomás naplót vezettetni pl. 2 hétig, legalább napi 3x, és akkor kiderül, hogy csak a random mérések miatt van eltérés, vagy nem. Alapvetően az a baj, hogy izgalom hatására, orvos láttán felmegy, nálad konzekvensen annyit mér, ergo akármilyen élethelyzetben felmegy, akár naponta többször a vérnyomásod, csak otthon nyugalomban jó az érték, ráadásul gyógyszerrel is.
máj. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez az orvos nem normális, mérjed rendesen napi 2-3x, és vidd el hozzá a vérnyomásnaplót. És ha alcsony a vérnyomásod, ne szedd be, amit felírt. Mondom ezt úgy, hogy én is orvos vagyok, és baromira nem értek egyet ezzel a módszerrel. Nálunk ha több napig fekszik bent a beteg, akkor se nyúlunk a vérnyomáscsökkentőjéhez rögtön, hiába jön be 160/ Hgmm-essel. Sokszor kiderül, hogy csak idegesek és pár nap múlva reggel-este 120.
máj. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!