Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Be lehet valahogy szüntetni a...

Be lehet valahogy szüntetni a hálapénzt?

Figyelt kérdés

[link]


Nagyon szigorú szabályozást tervez az állam hálapénz terén.. tehát ha minden igaz börtönt is terveznek érte.

Én államigazgatásban dolgozom és olyan pletykák is jönnek hogy fel komoly ellenőrzések lesznek, tehát egészséges beépített hatósági személy elmegy betegnek és ha orvos elfogadja a pénzt megy a feljelentés..


2020. okt. 5. 15:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Eddig se volt publikus, hogy ki mennyit fogadott el, vagy egyáltalán fogadott-e el valaki. Szóval szerintem ez változatlan marad. A kórtermek, orvosi rendelők nincsenek bekamerázva, hogy ezt így nyomon lehessen követni.


Legfeljebb a becsületesebbje vissza fogja majd utasítani.

2020. okt. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2020. okt. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
25%
Nem kell adni, annyi. Eddig se adtam, ezután meg pláne nem fogok. Kell pár év, hogy hozzászokjanak az emberek, de most már legalább tisztességes bért fognak kapni az orvosok. Jöhetnek a tanárok, egyetemi oktatók, ovodapedagógusok stb stb
2020. okt. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet. Ha egy ember visszajáró beteg, pl fogászati kezelésekre, vagy ortopédiára...stb tehát fix orvosa van már, azoknál mindig működni fog a hálapénz, mert az orvos is ismeri a beteget és oda vissza. Az új betegnél lehet az orvos nem fogja elfogadni, pont emiatt mert nem e beépített ember e, de régieknél ugyanúgy fog menni minden. Meg lehet ajándékozni is pénzt, azt nem lehet tiltani. Ez olyan kimegyek a deákra és elkezdem szétosztogatni az 1000 forintokat az utcán. Ez sem tiltott.
2020. okt. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Én soha nem adtam senkinek, még műtét után sem. Sok hülye öreglány viszont nem győzi tömni az orvosokat, mert azt hiszi így több figyelem jut rájuk vagy a rokonra. Hát nem. Az orvos vigyorogva elteszi a lóvét, aztán szarik bele. Nem tud osztódni.
2020. okt. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%
Én úgy érzem, fizetek annyi tb-t hogy ne kelljen hálapénzt fizessek. Sose volt gondom az ellátás minőségével, de azért van magán biztosításom is, mert hosszúak a várólisták.
2020. okt. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
35%

#5

Érdekes, mikor nagypapám bent volt kórházban, ő nem adott hálapénzt, le is sz..rták.

Anya 12 évig küzdött a daganattal. Mindig adtak apával hálapénzt, sokkal jobb ellátásban is részesült mind az ápolóktól, mind az orvosoktól és asszisztensektől.

Apukám és Keresztanyukám egy fogorvoshoz jár. Őt adtak a kezelés után hálapénzt. Mikor én kerültem sorra fele annyit kellett nekem fizetni, mint amennyi valójában a kezelésem került volna. De én is adtam HÁLÁM jeléül.


Kifizetődő, ha valaki ad hálapénzt.

2020. okt. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Remélem mostmár minden hülye, aki ezt a korupt rendszert fentartja, börtönbe dugják.
2020. okt. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, max. az orvosi oldalról lehet visszaszorítani valamelyest, de akik a legagresszívebben "elvárták", azok ezután sem fogják zavartatni magukat. Az a réteg, aki meg meg van győződve, hogy ezért jobb ellátást kap, esetleg az élete múlik rajta, még akár évtizedekig tömködni fogja a borítékot. (Én eddig is nagyon ritkán adtam, ha egyáltalán adtam, akkor is szigorúan csak utólag, HA tényleg hálás voltam, akkor sem csak pénzt, hanem valami jelképes ajándék mellé.)
2020. okt. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A betegek mentalitása ettől nem fog változni. Főleg az idoseke akik még ebben éltek.
2020. okt. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!