Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért szüntetnek meg gyógyszer...

Miért szüntetnek meg gyógyszereket, amelyek beváltak?

Figyelt kérdés
2017. aug. 14. 10:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mert mégse vált be.
2017. aug. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
33%

Képzeld magad a gyógyszergyártók helyébe. Csinálsz egy tökjó gyógyszert, ami hamar meggyógyítja az embereket/állatokat, ezáltal keveset és kevésszer fognak vásárolni belőle, így kevesebb pénz jön vissza belőle. Ez már nem éri meg nekik. Megoldás: kevésbé hatékony gyógyszer kifejlesztése, amit hosszabb ideig kell szedni = több pénz kerül vissza a gyártóknak.

Jöhetnek a mínuszok, de sajnos ilyen a valódi világ, a pénz körül forog.

Ha már témánál vagyunk: mikor láttatok utoljára 10 éves garanciát valamire? Na tessék.

2017. aug. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Egyes, ment a piros!

Amúgy azt mondták,lejárt a szabadalom.

2017. aug. 14. 11:09
 4/17 A kérdező kommentje:
Olyan gyógyszerekről is szó van, amelyeknek nincs helyettesítőlye,így nem él az az érdek sem hogy drágábbat adnak ill. gyengébb hatásút!
2017. aug. 14. 11:18
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

"Egyes, ment a piros!"


Hűha! Megijedtem!

De folytassátok csak az összeesküvés elméletek gyártását :D

Jöhet a piros, sírok majd ha lesz időm...

2017. aug. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ha lebetegszel majd és bemész az orvoshoz majd ad valami szart,ami nem ér semmit és még mindíg beteg vagy holott amit régebben kiírt ugyanarra az bevált csak nem kapható akkor monddaz összeesküvés elméletedet!
2017. aug. 14. 11:38
 7/17 anonim ***** válasza:
Én sem értem, a bevált szemcseppem is megszüntették 20 év után, azóta vettem már sok újat, de egyik sem jó, mindegyiktől még rosszabb lesz.
2017. aug. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
#7 meg te is öregedtél 20 évet.
2017. aug. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

#6

Ha az antibiotikumra gondolsz, annak meg van az oka, hogy miért nem adják. De ha van kedved, olvass utána.

A baktériumok fejlődnek, ellenállóbbak lesznek. Azok a gyógyszerek amik 2 éve, 5 éve, 10 éve, 20 éve még hatásosak voltak, mára elavultnak számítanak.

2017. aug. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Ja, és #1-es voltam, úgy gondolom logikusabb magyarázatot adtam, mint a kérdező összeesküvés elmélete.

2017. aug. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!