Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen jogcímen vigyem így a...

Milyen jogcímen vigyem így a gyereket orvoshoz?

Figyelt kérdés

EGT állampolgár vagyok, kamasz lányom szintén.

Magyarországra költöztünk munka és suli váltás miatt.

Egy hónapja leadtam a TAJ igénylést az oephez, 60 napjuk van rá, hogy elbírálják.

Biztosan fog kapni a lányom TAJ számot, mert minden feltétele teljesül+a szlovák oep le is zárta már a biztosítást, tehát jelenleg ott már nincs, itt még nincs biztosítása.

Viszont sürgősen orvoshoz kellene menni vele, mert vényköteles gyógyszereket szed, melyek fogyóban vannak és lettek olyan új panaszai, amiket ki kellene vizsgálni.

Oep elérhetetlen, orvos mikor meghallja, hogy nincs TAJ, nem ad időpontot.

Ha valaki ért ezekhez, milyen jogcímen vihetem a lányom orvoshoz?



2020. okt. 9. 09:52
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


Én ezekből az infókból azt vettem le,hogy el kell lássák a lányod.

2020. okt. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igen, elméletben el kellene látniuk, bár életveszélyben szerencsére nincsen.

A gyakorlatban viszont most nem tudok az orvoshoz bejutni sem.

Covid miatt csak nagyon indokolt esetben fogad és csak időpontra.

Az asszisztensnek mikor mondom telefonon ki vagyok és mit akarok, akkor azt kapom, hogy hívjam majd ha meglesz a TAJ, ha a gyerek nagyon rosszul lenne, akkor kórház, ott ellátják.

Hát köszi, épp azt szeretném megelőzni, hogy annyira rosszul legyen 😔

2020. okt. 9. 10:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Jézusom hát ez nagyon gáz.

Kiment a fejemből,hogy most nem úgy mennek a dolgok mint korona előtt.

Sajnos ezeken kívül nem tudom...azt írják még,hogy bármelyik megyei vagy fővárosi kormányhivatal egészségbiztosítási pénztári

szakigazgatási szervét felkeresheti.

Esetleg ott próbálkozhatnátok még.

2020. okt. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Először is kérd az orvost, ne az asszisztens mondja meg a tutit, ezt orvosként mondom, ha nem adja a kollégát nyugodtan meg lehet fenyegetni a betegjogi képviselővel. Gyerek nem maradhat gyógyszer nélkül!!! Továbbá a vényköteles gyógyszereket fel tudjuk írni, de lehet, hogy csak teljes áron tudod őket kiváltani. A panaszokat szintén érdemes elmondani a kollégának, ő majd eldönti, hogy mi legyen. Ó és lehetőleg a területileg illetékes háziorvosnál próbálkozz, ne pedig csak úgy random.


Ó és OEP-nél tessék tovább próbálkozni, én el szoktam tudni érni őket.

2020. okt. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én ezért járok magán szolgáltatóhoz. Ott semminek nincs akadálya és meg a seggem is kinyalják.
2020. okt. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!