Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyomortükrözésetek volt már?

Kisgöncöl kérdése:

Gyomortükrözésetek volt már?

Figyelt kérdés

Milyen érzés?

Fáj, nem fáj?

Hányást okoz-e, esetleg öklendezést?

Nagyon félek tőle, nem tudom, mire számítsak, kérlek segítsetek tapasztalataitokkal.


Köszönöm!



2020. okt. 10. 19:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem voltam de hallottam hogy nagyon szar.
2020. okt. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát semmi kétség, biztos nem kellemes.
2020. okt. 10. 19:26
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Ketszer voltam.

Kibírható.

Fájni nem fáj, de kellemetlen.

Orrodon ügyelj arra, hogy kapj levegőt.

Öklendezel ha akarsz ha nem, orvosra figyelj mikor mit mond, mikor nyelj, akkor megkönnyíted magadnak.

2020. okt. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

Amugy nálunk eléggé barbár módon csinálják a gyomortükrözést, tölünk nyugatra alap a bódítás, de az alatás sem ritka.

Nálunk TB re végzett gyomortükrözés esetén azt az 1000 forintos bóditó injekciót is sajnálják a betegtől.

Pedig ha azt megkapod, gyakorlatilag nem is emlékszel rá mi történt veled.

Vannak akiket nagyon megvisel a gyomortükrözés, szinte kínzásként élik meg.

Ezért ha van kis pénzed menj magán dokihoz, ott kapsz bódítő injekciót előtte, igaz fizetni kell vagy 30-40 ezer forintot, de a kinzás része igy kimarad!

2020. okt. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Nem fájdalomnak mondanám, de nagyon-nagyon rossz.

Először befújtak rengeteg Lidocaint a torkomba, attól öklendeztem.

Az volt a legkellemetlenebb hogy folyamatosan töltötték fel levegővel a gyomromat, a csőből ment be ami ugye lent volt a gyomromban. Olyan sátáni hangok jöttek belőlem nő létemre, hogy arra szavak nincsenek. Nagyon feszített a gyomrom a levegő miatt, és pár másodpercenként visszajött a levegő, de ilyen hatalmas öblös böfögéssel, és ilyenkor azonnal éreztem hogy visszatöltik.

Utána mikor visszavittek a kórterembe, este nagyon sokat kellett pukiznom, mert a levegő egy jó része lent talált magának utat, plusz még kb két napig folyamatos gyomorégésem volt.

Túlélhető, de nem lesz életed legjobb élménye.

2020. okt. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Most néztem magándokinál altatásban a tükrözést, sima tükrözés magánnál 45 ezer, altatásban plusz 35 ezer. Összesen 80 ezer... ez horror...

2020. okt. 10. 20:13
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

Én sima kórházban voltam TB alapon, ott is ki volt írva hogy 30 ezerért altatnak, de ezt a kiírást sajnos már csak a procedúra után vettem észre :D

Szóval erre elvileg nem csak magánban van lehetőség.

2020. okt. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Akkor megérdeklődöm, köszönöm szépen!
2020. okt. 10. 20:20
 9/12 anonim ***** válasza:
86%
Lidocain a torokba, aztán jöhet a videoendoszkóp. Nem fájt kicsit se, de hamar elkezdtem öklendezni, fulladozni, rángatózni. Kb. 3 perc volt, tényleg ki lehet bírni, de kifejezetten rossz élmény!
2020. okt. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Végül szerencsére nem kerül rá sor.😊

2020. okt. 12. 10:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!