Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az áteresztő bélszindróma...

Az áteresztő bélszindróma (IBS) kezeltetéséhez milyen szakemberhez forduljak?

Figyelt kérdés
Autoimmun betegséggel (spondylarthritis ankylopoetica) diagnosztizáltak és szeretném kigyógyíttatni magamat. Olvastam sokat, hogy az áteresztő bélszindróma az oka az autoimmun betegségeknek és a medicover oldalán láttam is ilyen vizsgálatot 130-ért, de gondolom kellene egy kezelőorvos is (mert anélkül olvasgathatom én napestig az eredményt), aki majd kiértékeli és kezelést biztosít. De nem tudom kihez forduljak, melyik szakterület? Debreceni vagyok, szóval jó lenne, ha nem kellene ingáznom Pestre (kocsim sincs). A bélrendszerem is totál szar lehet, mert alig vagyok 51 kg és nem tudok hizni, gyakran rakoncátlankodik is a hasam és fáj a gerincem (gondolom az autoimmun gyulladás miatt).

2020. okt. 12. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen vizsgálat ez?
2020. okt. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg az áteresztő bélszindróma nem egyenlő az IBD-sel
2020. okt. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
Lehet, hogy hülyén hangzik, én minden eü problémámmal a háziorvosomtól kérek tanácsot.
2020. okt. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Áteresztő bél szindrómához nem kell orvos, meg ilyen vizsgálat se. (Háziorvos totál képben sem lesz, max. gasztroenterológus, közülük is csak azok, akik tartják a lépést a legújabb kutatásokkal). Alapból elég egyszerű a dolog, mert a nyugati életstílusban kb. minden abba az irányba hat, hogy kórosan megnövekedjen a bél áteresztőképessége, úgyhogy ha tudod, hogy x évtizedig így ettél, meg volt antibiotikumos kezelésed vagy stresszelsz stb., és eközben ilyen meg olyan tüneteid is vannak, akkor tuti hogy érdemes kezelni a béláteresztést, fölösleges ilyen közvetett vizsgálatokra költeni a pénzt.

Tehát a kiváltó okok a teljesség igénye nélkül (és/vagy, tehát nem kell mindnek megtörténnie ahhoz, hogy megtörténjen a baj): rendszertelen vagy egyoldalú táplálkozás, feldolgozott, tartósított ételek, antibiotikumos kúrák nagydózisú, több hetes probiotikumos bélflóra-helyreállítás nélkül, császáros születés, szoptatás hiánya, sok könnyen felszívódó szénhidrát, cukor és tejtermék fogyasztás, stressz...

A lehetséges tünetek a teljesség igénye nélkül (és/vagy, tehát nem kell mindnek fennállnia ahhoz, hogy megnövekedett béláteresztésre gyanakodhass): emésztőrendszeri tünetek, bőrtünetek, autoimmun jelenségek, idegrendszeri tünetek, autizmus, hangulati problémák, fejfájás, allergiák, intoleranciák...

Kezelési mód: gyulladást támogató ételek kiiktatása (cukor, könnyen felszívódó szénhidrátok, tejtermékek elsősorban), nagy dózisú probiotikum fogyasztása (illetve jól jön még D3+K2-vitamin, jól felszívódó magnézium), feldolgozott-adalékanyagozott élelmiszerek kerülése. Illetve érdemes ételintolerancia vizsgálatra menni, ezt is csinálják magánlaborok, ill. gyógyszertárban kapható az alapteszt és kerülni az intolerált ételeket, mert nyilván azok is fenntartják a rossz állapotot.

2020. okt. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ( Tata ) a gasztroenterológushoz is kell beutaló. Akkor ha bajom van, miért nem mennék el a háziorvoshoz?
2020. okt. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!