Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha covidosként lélegeztető...

Ha covidosként lélegeztető gépre kerülök akkor hány százalék az esély, hogy le fogok kerülni onnan?

Figyelt kérdés

2020. okt. 13. 22:03
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
100%, hogy így vagy úgy lekerülsz onnan.
2020. okt. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
100% vagy élve vagy halva.
2020. okt. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 vantel ***** válasza:
40%
Akkor maradhatsz rajta sokáig,ha otthon sajátod van és halálod után is rajtad maradhat.
2020. okt. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

A kezdeti aranyok nagyon rosszak voltak, de mostanra tobb orvosi cikk is azt hozta ki astatisztikaikbol, hogy olyan 30%, aki meghal. De azt ne felejtsd el, hogy csak a nagyon sulyosan beteg covidosok kerulnek egyaltalan ra es az a covidosoknak toredeke es azon belul meg nagyon nem mindegy milyen alapbetegseged van, hany eves vagy stb. Es folyamatosan egyre jobban tudjak kezelni.


Akikrol en hallottam ismerosrol/rokonrol azok kozepkoruak voltak 35-45 ev kozottiek es 1-3 het utan lekerultek a lelegeztetorol. (Igaz egyiknek se volt alapbetegsege, szoval ha meghaltak volna nem tudom mit kamuztak volna roluk, de szerencsere meggyogyultak).

2020. okt. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%

Magyarországon a 9,65 millió lakosból jelenleg 39862 regisztrált covidos van, akik közül 160 embernek kritikus az állapota.

Szerinted mennyi esélyed van lélegeztetőgépre kerülni?

2020. okt. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Nem az volt a kérdés, hogy mennyi az esélye annak, hogy valaki lélegeztetőgépre kerül, hanem az, hogy mennyi az esélye, hogy lekerül onnan. Gondolom, azt akarta tudni a kérdező, hogy élve. Ez nagyon erősen függ a kortól. 90 éves korban nem sok. 30 évesen, egészségesen 80%.
2020. okt. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban attól függ, mennyire tudnak tüdőprotektíven lélegeztetni (viszonylag alacsony nyomásokkal). Sokan okoskodnak mindenféle fórumokon (laikusok), hogy a Covidos betegeket nem lehet gépre tenni, mert számukra az a biztos halál. Én csak azt nem értem, hogy mi jogon érzik úgy, hogy ebbe beleszólhatnak mikor lélegeztetési alapismereteik sincsenek. Hadd tudja már az orvos hogy kit kell és mikor gépre tenni... Az oxigénterápiás eszközök, non-invazív lélegeztetési formák csak egy bizonyos fokig hatékonyak. Bocs, tudom nem teljesen ez volt a kérdés, csak az előbb is olvasgattam inkompetens okoskodásokat és ez most kikívánkozott belőlem.
2020. okt. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%
Állítólag kevesebb, mint a fele marad élve. És a rákerülők 90%-uk túlsúlyos, ott már eleve sok egyéb probléma van.
2020. okt. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#8 köszönöm szépen a választ!
2020. okt. 15. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!