Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A Clexane 4000 NE (40mg)/0,4ml...

A Clexane 4000 NE (40mg)/0,4ml nevű vérrögképződés elleni injekcióra szabad-e alkoholt fogyasztani?

Figyelt kérdés

Gipszben van a lábam, emiatt minden nap be kell szúrnom egyet a fent említettből.

Holnap születésnapot kellene ünnepelni.

Ha nem szabad rá alkoholt fogyasztani akkor nagy baj történne ha akkornap kihagynám az adagot és úgy innék?

A betegtájékoztatón nincs erről információ, az interneten csak annyit találtam hogy 1-2 pohártól nem lesz baj,de én nem 1-2 pohárkával szeretnék fogyasztani.

Válaszokat előre is köszönöm :)



2020. okt. 22. 13:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Neked tényleg fontosabb a pia mint hogy biztosan ne legyél trombózisos? Igen lehet baj, elég nagy ha kihagyod.
2020. okt. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagy mennyiségű fogyasztása nem ajánlott, már csak azért sem, mert a részeg állapot sérülést okozhat, ami véralvadásgátló szedése mellett nem hangzik túl jól.
2020. okt. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Születésnapot alkohol nélkül is lehet ünnepelni! A legnagyobb probléma, ha megsérülsz, hiába hagyod ki az aznapi adagot, esetleg elvérezhetsz.

Ha tudsz 1 pohárral a koccintás kedvéért inni, azt a vérhígító mellett is megteheted, de ha bulizni akarsz, azt felejtsd el.

2020. okt. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előbbiekhez, illetve még annyit mondanék, hogy alkoholon kívül léteznek más szerek is, amelyek nem annyira károsak.
2020. okt. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szóval vigyázzak arra hogy ne sérüljek meg mert esetleg elvérzek.

A legfőbb kérdésem mégis az hogy a gyógyszer kapcsolatba lép-e valamely módon az alkohollal, vagy csak azért nem ajánlott nagyobb mennyiségben fogyasztása mert sérüléshez vezethet?

2020. okt. 22. 15:52
 6/11 anonim ***** válasza:
43%
Igen, nagyobb mennyiségű akut alkoholfogyasztás felerősíti a véralvadásgátló hatását.
2020. okt. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
Nem hat az alkohol a vérhigítóra. A lényeget nem érted! Ha elkezdesz inni, főleg gipszben, amikor eleve nem vagy túl stabil. Egy egyszerű ütés, esés minden látható jel nélkül is beláthatatlan következményekkel járhat.
2020. okt. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és segítőkész válaszokat.
2020. okt. 22. 16:17
 9/11 A kérdező kommentje:

ááááá

Itvagyok mooo

Bebaszrtam mint a szar.

4.válaszoló figyelembe vettem kommented és igazad volt bekrinyoztam és semmi bajom

Be is ittam mint a szar azt istoj szogodi.

Nyomhatjátok clexane-ra

2020. okt. 23. 03:07
 10/11 anonim ***** válasza:
XD
2022. aug. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!