Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Clexane subcutan (bőr alá...

Clexane subcutan (bőr alá adott) injekció; baj, ha kinyomtam a levegőt belőle?

Figyelt kérdés

Clexane injekciót kell adnom magamnak, mert baleset miatt combig be van gipszelve a lábam.

A kérdés az, hogy baj-e, ha kinyomtam belőle a levegőt és úgy adtam be?

Mert a betegtájékoztató szerint benne kell maradnia a levegőnek, egészségügyes ismerősöm szerint viszont nyugodtan ki lehet nyomni a levegőt, semmi jelentősége.


2016. dec. 15. 15:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is nyomtam magam vele több mint egy hónapig. Sose hagytam levegősen, mindig kinyomtam.
2016. dec. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad kinyomni belőle,mert a a fecskendő,tű kónuszából nem lehet teljesen kinyomni ami benne van. Ha légtelenítitek,akkor a gyógyszer marad ott és nem jut megfelelő mennyiség a bőrbe,ha nem akkor a levegő. Pontosan annyi levegőt hagynak a fecskendőben,amennyi kitölti ezt az űrt.
2016. dec. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Látom már régebben írtatok, de üost ez engem is érdekel. Én ma adtam be, és kinyomtam belőle a levegőt.( azt mpndták így kell). De a betegtájékoztató szerint nem kell. Mi történhet, ha már kinyomtam belőle és így adtam ve? Köszi a válaszokat.
2018. ápr. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!