Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Pajzsmirigy vizsgálathoz elég...

Pajzsmirigy vizsgálathoz elég a sima tsh-vérvétel vagy kell hozzá a t4 vérvétel is?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy pm alulmüködésre gyanakszom, a tünetek meg vannak. Már csak a vizsgálat kell, és utána gyógyszer. Na és az a kérdésem, hogy elég a sima ths vagy muszáj a t4. Nem tudom az orvosom megkerdezni, mivel szabadsagon van már majdnem 2 hónapja, telefont sem veszi fel. Magamtól akarom megcsinálni a vérvételt fizetek érte. Olyan írjon aki már csináltatott ilyen labort.


Köszönöm szépen.



2020. okt. 29. 03:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom esetleg nem veszi -e rossznéven ha magad csináltatod meg.

Én (laikusként) úgy tudom, hogy T3, T4, reverz T3 ezek a hormonok vannak de lehet van még több pajzsmirigy hormon is, ezt nem tudom, de ezek nagyon fontosak (plusz a tsh).

2020. okt. 29. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
TSH, fT3, fT4, anti-TPO mindenképpen kell. Szóba jön még thyreoglobulin/TG, anti-TG,.TRAK, reverz T3.
2020. okt. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Milyen tüneteid vannak kérdező?
2020. okt. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Hajhullás, bőr szárazság(száraz ekcéma), stressz, rendszertelen menstruáció(hamarabb szokot jönni, majdnem 1 hetel, pár nappal),magasabb pulzus,nem tudok le fogyni,szédülés, szülés után vagyok 1 évvel.
2020. okt. 29. 14:23
 5/19 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy ha meg van a tsh érték az szerint küldenek tovább, akkor kapok beutalót a t4,t3 labora. Nemtudom hogy ez menyire igaz.
2020. okt. 29. 14:40
 6/19 anonim ***** válasza:

Szia kérdező! Mi újság azóta? Mikor fogsz menni vérvételre?

Nekem is ugyanígy csinálták anno, csak a TSH-t akarta nézetni a háziorvos, és szinte úgy könyörögtem ki a T3-t és a T4-et. Akkor éppen határon belüli volt az értékem de most lehet jó lenne megint nézetni mert hullik a hajam, és fáradékonyabb is vagyok, bár elég stresszes az életem mostanság.

Te szedtél gyógyszert rá már?

2020. nov. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Igen, az orvosok általában csak a tsh t szokták kérni. Nem is tudom hogy miért.
2020. nov. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Szia, most fogok csütörtökön menni, eddig sosem szedtem rá semmit, eddig rendben is volt. Diétáztam és mozogtam terhesség előtt és fogytam, de most ugyan azt teszem és semmi, terhesség alatt jó volt az érték. Volt már egy vetélésem is. Nagyon kíváncsi vagyok már, hogy még is a pajzsmirigyem miatt van ez.
2020. nov. 2. 20:48
 9/19 A kérdező kommentje:
Vírus miatt nehéz be jutni egy sima vérvételre sajnos.
2020. nov. 2. 20:49
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Tudom sajnos. Én meg sem próbálom most emiatt a vírus helyzet miatt. Én gyógyteát rendeltem pajzsmirigyre azt fogom kipróbálni ha megérkezik. Nekem sem volt eddig vele gondom, én 2 éve szültem.

Majd írd meg mi volt ha voltál.

Minden jót kívánok!

2020. nov. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!