Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi történik mikor bekerül az...

Mi történik mikor bekerül az ember a kórházba? Milyen ellátást kap?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Mikor a covid-19 miatt bekerül a kórházba milyen ellátást kap? Mielőtt lélegeztetőgépre lenne szükség milyen ellátást kap a beteg?


Tapasztalatokra lennék kíváncsi mint beteg, mint orvos/nővér szempontjából?

Mennyire súlyos a helyzet? Vannak akik csak influenzásak?

Van olyan beteg aki bement a kórházba mert megijedt és kiderült hogy enyhe panaszai vannak?



2020. nov. 7. 18:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
65%
Nemrég láttam egy élőzős videót, végül nem koronásként van bent pedig vagy 10 tesztet csináltak neki, addig akarták tesztelni szerinte míg nem lesz végre az egyik pozitív(ennyit a teszteredmények komolyságáról) de nem lett az. Így végül harmadmagával elkülönítették egy kórterembe amiben nincs fürdő, kaptak kacsát pisinek, ágytálat kakinak és hajrá, a szobából kimenni szogorúan tilos. Na mindegy az a vége a srác könyörög, hogy senki be ne menjen csak mert megijed, hogy ő koronás, mindenképpen otthon kúrálja magát mert ő már húdemegbánta de már késő.
2020. nov. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%
Nahat elso,en ott mennek haza ha bezarnanak egy szobaba wc furdo nelkul. Menjenek a jo anyjukba. Masok elott egy talba pisilni sem tudnek,nemhogy tojni. Ennel barmi jobb otthon is. Felhaborito.
2020. nov. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
78%
A gyerek mutatta is, hogy ott a sok kaja a szatyorba amit a család beküldött de nem eszik belőle mert ő nem tud többedmagával a szobában egy ágytálra guggolva tojni. Annyira röhögtem szegényt de sajnáltam is azért. :D
2020. nov. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek tobbsegenek nem megy,pszichesen sem. Szegeny. En is koplalnek a helyeben.:))
2020. nov. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
83%

Erre a sztorira inkább nem reagálok, elég életszerűtlen.


Enyhébb koronások nyilván sima fekvőbeteg részre kerülnek, mint egy sima bel osztályon. Ha kell kapnak oxigént orrszondában stb. Nyilván aki igazolt pozitív, ahhoz beöltözve mennek itt is.


Súlyosabb állapotú betegek intenzívre kerülnek, lélegeztetőgép, keringéstámogatas, minden, ami egy intenzíves betegnek jár a mosdatástól kezdve a tápláláson át a légúti váladék leszívásáig. Nagyon sok a "baj" velük, nehezen lélegeztethetőek, instabilak, nagy és gyakori felügyeletet igényelnek. Van még pár antivirális szer, köztük a reklámozott remdesivir is, de különböző citokin ellenes szerek is rendelkezése állnak.


Mindenki a maximális lehető legjobb ellátást lapja. Legalábbis egyelőre.

2020. nov. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
64%

Minden életszerűtlen ami nem illik a fantáziavilágodba mi? :DDDD

[link]

2020. nov. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
54%
Basszus megint olyan jókat röhögök szegényeken de geccci vagyok. :DDD
2020. nov. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
69%
Fantáziavilágod neked van, én meg orvos vagyok. Lehet több közöm van hozzá.
2020. nov. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
71%
Kedves 8-as. Nezd meg a videot. Kulacsba kell pisilni,es egy kislapatra hasonlito muanyag dologra kene tojniuk, harman egy szobaban,bezarva. Egy oreg ur is van koztuk,sztem onmar le se tudna hajolni ugy. Szegyen ez az orszag. Ezt egy nemet,osztrak meglatna,elajulna.
2020. nov. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
71%

Az úr helyzetét pedig sajnálom, ilyen állapotokkal a kelet-magyarországi intézményekben még nem találkoztam. De ez nem az ellátók hibája, ha egyszer máshova már nem jutott hely. Az infrastuktúra hiányosságát pedig tudjuk kin kell számonkérni.


Meg ez a "10 tesztet csináltak neki, addig akarták tesztelni szerinte míg nem lesz végre az egyik pozitív", na hagyjuk már. Most akkor vagy pozitívak lettek és azért nem mehetnek ki, vagy gyanús esetek, és a teszt eredményééig (ami egyébként 5 nap legalább, mert nem bírnak el ennyi mintával már a laborosok) bent kell maradniuk. Nem ideális helyzet, de ha meg koronás és kimegy, végigfertőzheti a részleget. Nekem is kellett már ágytálba végezni a dolgom. Kellemetlen, de ki lehet bírni.

2020. nov. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!