Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vérnyomás csökkentő nővelése?

Hmisi02 kérdése:

Vérnyomás csökkentő nővelése?

Figyelt kérdés

Sziasztok,tavaly December óta magas a vérnyomásom. Dec.28-án voltam ügyeleten ott 169/121volt. Onnan elmentem háziorvoshoz,kiírt nekem 10MG-os Betaloc-ot. Napi 2x1 szemet azt hiszem. Igen ám csak nekem az soknak bizonyult,mert nagyon levitte a vérnyomásom,mivel nekem gondol egyet és felmegy,nem állandóan magas. Így áttálltam a fél szemekre amit csak akkor veszek be ha fent van nagyon a vérnyomásom. (Lassan egy éve így szedem ugye) Lehet-e abból gond ha hirtelen egész szemet veszek be?

Köszönöm előre is.

18/F



2020. nov. 9. 00:08
 1/2 anonim ***** válasza:
77%
Nem lett normálisan beállítva azért van ez. Menj el háziorvoshoz és állíttasd be vele normálisan, mérd a vérnyomásodat naponta többször, írd le mikor mennyit mértél és ezek alapján ő már eltudja dönteni hogy milyen adagolás kell és milyen erősségű gyógyszerrel. Ha hirtelen beveszel egy egészet különösebb bajod nem lesz mert nem egy nap alatt fog hatni hanem több nap után fejti ki a hatását igazán. Ezért nem is érdemes rendszertelenül szedni mert akkor semmit sem fog érni.
2020. nov. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy rövid hatású gyógyszert kaptál, amit többször kell szedni. Ez mégjobban ingadozó vérnyomást csinál. Állíttasd be valami hosszú hatású szerrel. Nem hiszem, hogy a Betaloc lenne erre a legjobb megoldás, de ha mégis ezt szeretnéd, válaszd a ZOK változatát.
2020. nov. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!